KSZO przed meczem z Aluminium Konin

Po dwóch tygodniach na boiska wracają piłkarze drugiej ligi. W sobotę o godz. 11 w Koninie Aluminium podejmuje KSZO Ostrowiec

W pozostałych do końca rundy meczach KSZO oprócz pojedynku z Aluminium zmierzy się jeszcze z ŁKS Łódź i Tłokami Gorzyce. Piłkarze z Ostrowca po ostatnim meczu podkreślali, że bardzo dobrze byłoby w tych trzech meczach zdobyć sześć punktów. Sobotni przeciwnik jest najniżej w tabeli i jeśli ostrowczanie zagrają tak, jak w ostatnich pojedynkach, to mają szansę na korzystny rezultat.

Oba zespoły przed przerwą w rozgrywkach prezentowały się diametralnie różnie. Drużyna Czesława Palika po dobrym meczu minimalnie przegrała w Bełchatowie z GKS 0:1, a potem sensacyjnie pokonała lidera Pogoń Szczecin 3:1. Odwrotnie Aluminium. Najpierw na własnym boisku uległo Piastowi Gliwice 0:1, a potem doznało klęski w wyjazdowym meczu z Cracovią, przegrywając aż 1:6. Dlatego ostrowiecki szkoleniowiec nie był zachwycony przymusowym odpoczynkiem. - Szkoda, bo jesteśmy w gazie. Brak meczu może nam nie przysłużyć - mówił. Kłopoty może też mieć z kontuzjami. Na pewno w Koninie nie zagra kontuzjowany Paweł Zajączkowski, a bardzo wątpliwy jest występ Davora Tasica.

Jakby nieco na pocieszenie udało się w klubie znaleźć środki na wcześniejszy wyjazd i do Konina KSZO wyjechał już w piątek.

Pozostałe mecze 15. kolejki:

Tłoki Gorzyce - Piast Gliwice, Garbarnia Szczakowianka Jaworzno - Błękitni Stargard Szczeciński, Polar Wrocław - Jagiellonia Białystok, Ceramika Opoczno - Arka Gdynia - mecze w sobotę o godz. 13, GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów - RKS Radomsko, Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała, ŁKS Łódź - Cracovia - mecze w sobotę o godz. 18

Co słychać w Aluminium Konin

Aluminium Konin w tym sezonie, przeciwnie do poprzednich rozgrywek, prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Gdy po dziewięciu kolejkach II ligi zespół ten miał na koncie tylko cztery punkty z pracą pożegnał się trener Janusz Białek. Zastąpił go nie mniej znany Paweł Kowalski. Postanowił on zmienić oblicze zespołu. Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie już z KSZO zadebiutuje 23-letni Arkadiusz Aleksander. To były gracz Śląska Wrocław, który jeszcze w tym sezonie nigdzie nie grał, bo leczył się w Austrii. W Ostrowcu pamiętają jego zwycięską bramkę w doliczonym czasie dla Śląska Wrocław z 2000 roku, a także z testów w KSZO rok później.