Przed meczem Kotwicy Kołobrzeg z Basketem Kwidzyn

I LIGA KOSZYKARZY. W środowym spotkaniu wynik pozostaje sprawą otwartą. Każda drużyna ma szanse na odniesienie piątego ligowego zwycięstwa

Zarówno Kotwica, jak i Basket w tym sezonie wygrywały już z zespołami z czołówki ligowej tabeli: Kotwica pokonała Turów, a Basket wygrał z Zastalem.

I Kotwica, i Basket na sześć rozegranych spotkań wygrały cztery. Atutem kołobrzeżan, obok własnej hali, będzie z pewnością doświadczenie. Z kolei prawie połowa zawodników Basketu to wychowankowie klubu. Obok nich występują koszykarze z pierwszoligowym doświadczeniem, m.in. Tomasz Andrzejewski z Wisły Kraków czy Rafał Partyka z Alby Chorzów oraz znani z ubiegłorocznych derbowych spotkań z SKK Szczecin: Marek Łukomski i Łukasz Biela. Trenerem zespołu jest szczeciński szkoleniowiec Czesław Daś.

Dwa tygodnie temu Basket uległ dwoma punktami Pogoni Ruda Śląska. Przerwę w rozgrywkach podopieczni Dasia wykorzystali na rozegranie sparingu z AZS-em Gaz Ziemny Koszalin, któremu ulegli 70:74.

Początek dzisiejszego spotkania o godz. 18 w hali Milenium.