Polpak gra z Tytanem w I lidze koszykarzy

W barwach drużyny ze Świecia pierwszy raz wystąpi skrzydłowy Astorii Marcin Grocki - Zależy nam na podtrzymaniu zwycięskiej passy - nie kryje trener Tadeusz Gzella przed środowym spotkaniem

W piątek informowaliśmy, że po tym, jak do Ostromecko/Astorii przyszli Paweł Wiekiera i William McFarland, zabrakło miejsca w 12-osobowym składzie dla Grockiego. Został więc wypożyczony do pobliskiego beniaminka I ligi.

A drużyna Polpaku wraca na parkiet po 10-dniowej przerwie. W ostatniej kolejce postarała się o miłą niespodziankę, gromiąc na wyjeździe Vikinga Rumię 84:59. - To był nasz najlepszy mecz w historii klubu - mówił Gzella "Gazecie". W środę o 18 w hali SP nr 8 na Mariankach jego podopiecznych czeka ciężka przeprawa z zespołem, który tak jak Polpak dostał dziką kartę na grę w I lidze (w rywalizacji na parkiecie Tytan poległ w półfinale II ligi Astorii - przyp. red.). Środowi rywale mają identyczny bilans w I lidze: trzy zwycięstwa i cztery porażki. W częstochowskiej ekipie gra dwójka z doświadczeniem z ekstraklasy - Dariusz Szynkiel i Sławomir Woldan. Najlepszym strzelcem jest Rafał Motyl (średnio 16 pkt), a pod tablicami bryluje Przemysław Migała - lider I ligi w zbiórkach (11,7 w meczu; przy 8,7 czwartego w klasyfikacji Adama Głowali z Polpaku). Rozgrywający Piotr Trepka jest natomiast drugim podającym ligi (śr. 5,75 asyst).