Sport w skrócie

Wyniki towarzyskich meczów reprezentacji Polski w hokeju na trawie z drugą kadrą Niemiec. Siedem piłkarek z wielkopolskich klubów w kadrze Jana Stępczaka na mecz eliminacji ME z Francją. Zbigniew Strzemiecki z Pocztowca dziesiąty w szachowych mistrzostwach świata juniorów.

HOKEJ NA TRAWIE

TRZY RAZY Z NIEMCAMI. Kadra Polski w hokeju na trawie mężczyzn rozegrała w Berlinie trzy mecze towarzyskie z drugą reprezentacją Niemiec seniorów. Dwa mecze Polacy wygrali - 3:1 (2:0) i 2:1 (1:1), a jeden zremisowali 2:2 (0:2). Bramki w tych spotkaniach strzelali: Zbigniew Juszczak 2, Mirosław Juszczak, Tomasz Choczaj, Piotr Mikuła, Dariusz Rachwalski i Szymon Hutek. Reprezentacja Polski tymi spotkaniami rozpoczęła przygotowania do kwalifikacyjnego turnieju przedolimpijskiego w Madrycie, który odbędzie się w marcu przyszłego roku.

PIŁKA NOŻNA

WIELKOPOLSKA SIŁA W KADRZE. Aż siedem piłkarek z wielkopolskich klubów powołał selekcjoner Jan Stępczak do 18-osobowej kadry Polski na wyjazdowy mecz eliminacji do mistrzostw Europy z Francją, który zostanie rozegrany 15 listopada. W reprezentacji znalazły się: bramkarki Agnieszka Śmiechowska (Medyk Konin) i Joanna Klawińska (Atena-Opel Niedbała Poznań), a także zawodniczki z pola: koninianki - Anna Rogacka, Agnieszka Leonowicz i Agata Mańczyńska oraz poznanianki - Joanna Moczulewska i Anna Gawrońska. Kadra spotka się 11 listopada w Warszawie.

SZACHY

DZIESIĄTY Z POZNANIA. Dziesiąte miejsce zajął Zbigniew Strzemiecki z Pocztowca Poznań w szachowych mistrzostwach świata juniorów rozgrywanych w greckiej miejscowości Kallithea. Poznaniak występował w kategorii do lat 10, w której startowało aż 133 szachistów. Był najlepszym z Polaków w tej kategorii. Polska zajęła ósme miejsce w klasyfikacji medalowej z jednym krążkiem - srebrnym Kariny Szczepkowskiej z MKSz Rybnik (do lat 16).