Szczypiorniści mazowieckiej drugiej ligi odrabiają zaległości

W czwartek w hali przy ulicy Sobolowej 1 na przeciw sobie staną dwaj lokalni rywale - Politechnika Anilana oraz Włókniarz Konstantynów.

W pierwszej rundzie niespodziewanie lepsi okazali się konstantynowianie, którzy przed własną publicznością pokonali podopiecznych trenera Józefa Kulika 24:21 (13:9). Trudno wskazać faworyta czwartkowego spotkania. Atut własnej hali przemawia za Anilaną, jednak gospodarze dalecy są od optymalnej formy. W tym roku o jedno zwycięstwo więcej na koncie mają podopieczni Pawła Kraski, którzy jedną bramką wygrywali z AZS UW Warszawa, SPR Siedlce oraz Pabiksem Pabianice. Łodzianie wygrali do tej pory tylko z Pabiksem oraz AZS AWF Warszawa. Dla obu ekip derbowy pojedynek ma spory ciężar gatunkowy. Będzie to nie tylko walka o prestiż, ale również o cenną dwupunktową zdobycz, która Anilanie pozwoliłaby wrócić na piąte miejsce, a Włókniarzowi wyprzedzić AZS AWF i wdrapać się na dziesiątą lokatę w mazowieckiej drugiej lidze.

Do czwartkowego meczu Anilana przystąpi osłabiona jedynie nieobecnością kontuzjowanego Szymona Jakubca, goście przyjadą do Łodzi w najmocniejszym składzie. Początek meczu o godzinie 16. Wstęp wolny.

Politechnika Anilana Łódź - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki

Czwartek 12.03.2015, godz.16, Łódź, Hala przy ul. Sobolowej 1, wstęp wolny