Sokół wciąż prowadzi w IV lidze

Sokół Ostróda pozostał liderem IV ligi. W Kętrzynie ostródzianie pokonali Granicę 2:1. Na ostatnie miejsce w tabeli spadła Warmia Olsztyn po porażce z Mrągowią 2:3

Czwartoligowcy z Warmii i Mazur rozgrywali 15. kolejkę w trudnych warunkach atmosferycznych przy silnym wietrze i padającym deszczu lub śniegu. W sobotę interesujący mecz rozegrali zawodnicy Orląt Reszel i Jezioraka Iława. Orlęta nie przegrały w 11. meczach z rzędu, a przed tygodniem zremisowały w Ostródzie z Sokołem. Jednak piłkarze z Reszla na własnym boisku nie sprostali iławskiej drużynie. Już po sześciu minutach gospodarze przegrywali 0:1. Bramkę dla Jezioraka zdobył głową Wojciech Figurski. W 42. min po golu Marka Witkowskiego iławianie prowadzili 2:0. W drugiej połowie meczu za krytykowanie decyzji sędziego czerwoną kartkę otrzymał kapitan Orląt Antoni Bondar. Osłabiony zespół z Reszla stracił kolejne bramki. W 69. min ponownie na listę strzelców wpisał się Wojciech Figurski. Na 4:0 dla Jezioraka podwyższył wynik Sławomir Przytuła (71. min), a wynik meczu na 5:0 ustalił Jakub Drzystek (73. min).

Przez jeden dzień Jeziorak był liderem rozgrywek. Jednak po niedzielnym meczu z Granicą Kętrzyn na pozycję lidera powrócił Sokół Ostróda. W Kętrzynie piłkarze Sokoła odnieśli cenne zwycięstwo 2:1. Obie bramki dla ostródzian zdobył Bogdan Miłkowski (61. i 67. min). Honorową bramkę dla Granicy strzelił w 78. min Andrzej Kłosowski. Była to druga z rzędu porażka Granicy.

Kolejny mecz wygrał Mazur Ełk. Przed spotkaniem w klubie z Ełku było nerwowo. Z funkcji grającego trenera zrezygnował bowiem Leszek Zawadzki. Działacze Mazura chcą, by Zawadzki prowadził zespół do końca rundy jesiennej. W spotkaniu Mazur Ełk - Motor Lubawa przed przerwą żadna z drużyn nie zdobyła bramki. Za to pięć minut po wznowieniu gry prowadzenie dla ełczan zdobył Zbigniew Szugzda. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Jakub Golak. Kontaktową bramkę dla Motoru strzelił Michał Karkut w 67. min. Ale trzy minuty później za faul na Robercie Wiśniewskim sędzia podyktował rzut karny dla Mazura. Bramkę z "jedenastki" zdobył ponownie Szugzda.

W Olsztynie ciekawy mecz rozegrały zespoły OKP Warmia i Mazury i Ewingi Zalewo. Ewingi w poprzednim meczu wysoko pokonały Granicę Kętrzyn (5:1). W Olsztynie zespół z Zalewa przegrał 2:3, choć prowadził 1:0 po strzale Krzysztofa Wierzby (5. min). Wyrównał w 11. min Kamil Zimowski. Piłkarze OKP osiągnęli przewagę i objęli prowadzenie po golu Dariusza Radziszewskiego w 21. min. Z prowadzenia olsztynianie cieszyli się tylko trzy minuty, gdyż Wierzba doprowadził do remisu 2:2. Nie był to jednak koniec emocji w pierwszej połowie tego spotkania. W 30. min bramkę na 3:2 dla OKP ponownie strzelił Zimowski. W drugiej części meczu bramki nie padły, chociaż obydwa zespoły miały okazję do podwyższenia wyniku.

Z ostatniej na przedostatnią pozycję w tabeli awansował zespół Polonii Lidzbark Warmiński. Poloniści odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę pokonali na własnym boisku MKS Korsze 1:0. Bramkę dającą trzy punkty strzelił dla gospodarzy Tomasz Deluga w 85. min. Na ostatnie miejsce w tabeli IV ligi spadła olsztyńska Warmia, która przegrała wyjazdowy mecz z Mrągowią 2:3.

W pozostałych meczach Polonia Pasłęk zremisowała nieoczekiwanie na własnym boisku ze Startem Działdowo 2:2, Błękitni Orneta wygrali z Tęczą Biskupiec 5:1, a Płomień Znicz zremisował z Huraganem Morąg 1:1.