Przed meczem Cracovia - Aluminium

Cracovia - bez pauzujących za kartki Tomasza Wacka i Marka Bastera - zmierzy się w sobotę o g. 14.30 z Aluminium Konin. Do składu wracają Kazimierz Węgrzyn i Paweł Nowak.

Od pierwszej minuty na prawej obronie zagra Robert Kolasa, a na lewej stronie Krzysztof Radwański. W pierwszej jedenastce znajdzie się też, poobijany w meczu w Szczecinie, Łukasz Skrzyński i lekko przeziębiony Piotr Bania. Urazy wykluczyły z gry Krzysztofa Hajduka i Tomasza Siemieńca. Sporym wzmocnieniem jest powrót do środka obrony Kazimierza Węgrzyna (pauzował za kartki), a na prawą pomoc Pawła Nowaka (wyleczył kontuzję kolana).

Trenerzy Cracovii najbardziej obawiają się... własnego boiska, które jest w jeszcze gorszym stanie niż przed meczem z GKS Bełchatów. Wszystko przez typowo jesienną pogodę, deszcz i śnieg. - Na takiej glinie łatwiej się bronić niż atakować - konkluduje trener Wojciech Stawowy. Nie od dziś wiadomo, że dobra technicznie Cracovia lepiej prezentuje się na zielonej murawie. - Musimy szybko strzelić gola, bo w miarę upływu czasu boisko będzie coraz gorsze - przewiduje Stawowy. Na piątkowym treningu piłkarze ćwiczyli głównie stałe fragmenty gry i elementy taktyczne.

- Na sobotnim meczu zegar będzie wyświetlał nie tylko wynik, ale i minuty meczu. Będzie także nowe nagłośnienie - deklaruje prezes Grupy 100 Dariusz Mróz.

Rywal "Pasów" - Aluminium Konin - z 11 punktami zajmuje 15. miejsce (ostatnie zagrożone spadkiem) w tabeli. Nie ma się co dziwić, że najważniejszym celem zespołu (choć w sezonie 2002/03 zajął najwyższe w historii klubu - piąte - miejsce) jest utrzymanie się w drugiej lidze. W tym sezonie drużyna treningi rozpoczęła pod wodzą trenera Janusza Białka, trzy kolejki temu zmienił go Paweł Kowalski. Najbardziej znanym piłkarzem gości jest Dariusz Solnica, który przed laty grał w warszawskiej Legii, oraz bramkarz Radosław Cierzniak, reprezentant polskiej młodzieżówki.

Skład Cracovii: Olszewski - Kolasa, Skrzyński, Węgrzyn, Radwański - Makuch, Baran, Giza, Nowak - Bania, Dudziński.