Ruch Chorzów bez Mariusza Masternaka, Aarana Linesa i Marka Matuszka

Działacze chorzowskiego Ruchu postanowili nie czekać ze zmianami kadrowymi do końca rundy jesiennej. Wczoraj do rezerw został przesunięty Mariusz Masternak. Na Cichej nie zagrają już także pomocnik Aaran Lines i bramkarz Marek Matuszek

Matuszek złożył wczoraj w sekretariacie klubu podanie o przedterminowe rozwiązanie kontraktu. Zawodnik ma w kontrakcie klauzulę, która pozwala mu na taki krok, jeżeli klub ma wobec niego zadłużenie. Jednak Ruch i tak chciał z nim rozwiązać umowę. Niewykluczone, że po zakończeniu rundy jesiennej zostaną rozwiązane kontrakty z kolejną dwójką piłkarzy.

Na radykalne rozwiązania działacze Ruchu zdecydowali się w przeddzień trudnego ligowego meczu. Dziś w Lubinie "niebiescy" zainaugurują XIV kolejkę II ligi. Ruch czeka bardzo trudne spotkanie, zmierzą się bowiem z Zagłębiem, wiceliderem drugoligowych rozgrywek. Ruch jest ósmy, obie drużyny dzieli w tabeli dziewięć punktów. Niestety, nadal kontuzjowani są Piotr Pierścionek i Michał Zajdel, za żółte kartki będzie pauzował Piotr Bajera. Początek meczu o godz. 18.

Dla Gazety

Krystian Rogala

prezes Ruchu

Decyzje podjęliśmy wspólnie ze sztabem szkoleniowym. Dziękujemy piłkarzom, którym nie zależy na Ruchu. Może i jedziemy do Lubina w osłabionym składzie, ale przynajmniej z pewnością, że ci, którzy zostali, będą walczyć od pierwszej do ostatniej minuty.

not. tod