Lech Premium z płocką Wisłą

Po Wiśle Kraków i Górniku Łęczna przyszedł czas na Wisłę Płock. W środę nafciarze podpiszą umowę sponsorską z Lechem Premium. Kompania Piwowarska SA przekaże Wiśle środki, które posłużą m.in. do zrobienia sztucznej nawierzchni na bocznym boisku.

Wszystko oficjalnie wyjaśni się podczas dzisiejszej konferencji prasowej. W samo południe poznamy zasady, na jakich będą współpracować Wisła Płock i Lech Premium, reprezentant Kompanii Piwowarskiej SA. Już wiadomo, że w poniedziałek i wtorek podpisane zostały umowy między Lechem Premium a Wisłą Kraków i Górnikiem Łęczna. Płock jest trzeci w kolejności. - Znaleźliśmy się w grupie sześciu klubów, które Lech Premium wybrał do współpracy - potwierdza prezes Wisły Krzysztof Dmoszyński. - Oprócz nas w grupie wybranych znajdzie się jeszcze m.in. Górnik Zabrze.

- Od dwóch lat jesteśmy sponsorem poznańskiego Lecha i dobre doświadczenia z Wielkopolski chcemy wykorzystać w szerszej współpracy z klubami piłkarskimi w innych regionach - mówił wczoraj po podpisaniu umowy z Górnikiem Łęczna specjalista sponsoringu sportowego firmy Lech Premium Bartosz Dobrzyński.

Po Małopolsce i Lubelszczyźnie przyszedł czas na Mazowsze. Tu Lech Premium upatrzył sobie klub z Płocka. Jak ma wyglądać związek z Kompanią Piwowarską? Zostanie zawarta roczna umowa sponsorska (z możliwością przedłużenia), na mocy której Lech Premium zapewni sobie wyłączność branżową, prawo wykorzystywania wizerunku drużyny i logo klubu, a także przeprowadzania meczów sponsorowanych. Ponadto na stadionie pojawią się banery reklamowe Lecha. W zamian w ramach rozpoczynającej się 22 października akcji promocyjnej "Walczymy o polską piłkę" z każdej butelki lub puszki piwa sprzedanej na Mazowszu do 4 grudnia klub dostanie 5 groszy. - Za te pieniądze będziemy chcieli zrobić sztuczną nawierzchnię na bocznym boisku - mówi Dmoszyński.

Kluby, w kasach których się nie przelewa, z radością przyjęły ofertę. W Płocku i Krakowie pieniądze przeznaczone zostaną na poprawę bazy treningowej. W Łęcznej będzie to budowa nowej zadaszonej trybuny. Po podobnej akcji w Wielkopolsce, która przyniosła Lechowi Poznań 100 tys. zł, pieniądze przeznaczono na budowę dodatkowej trybuny.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.