Sport w skrócie

LAFARGE NIDA GIPS GRA W PRZEMYŚLU. Siódmą kolejkę rozegrają dziś drugoligowi koszykarze. O godz. 17 Lafarge Nida Gips zagra w Przemyślu z Polonią. Chociaż dzisiejsi rywale kielczan wygrali dotychczas zaledwie dwa mecze, to oba na własnym parkiecie. Lafarge Nida Gips z jednym zwycięstwem więcej jest na 7. miejsce w tabeli. - Trudno będzie o wygraną. Na pewno jednak powalczymy - zapowiedział Zbigniew Gil, prezes kieleckiego klubu.

PIECABA W KADRZE. Kinga Piecaba z Kolportera Kielce została powołana na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski, która od soboty w Sochocinie rozpocznie kolejny etap przygotowań do eliminacji przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy. Drużyna prowadzona przez Dariusza Dworaczyka - przypomnijmy, od niedawna szkoleniowca grup młodzieżowych w Kolporterze - podczas obozu rozegra dwa kontrolne mecze z pierwszą reprezentacją Tunezji.

NA PODIUM W SIERADZU. Dziesięć razy młodzi siłacze ze Świętokrzyskiego stawali na podium rozegranych w Sieradzu makroregionalnych mistrzostw młodzików w zapasach i sumo. Medaliści: zapasy: 1. Mariusz Kraska (Madej Ociesęki, 59 kilogramów), 2. Bartosz Magiera (Czarni Połaniec, 47), 3. Łukasz Gadowski (Madej, 35), Bartosz Zieliński (Madej, 38), Tomasz Jastrzębski (Znicz Podzamcze Chęcińskie, 42), Tomasz Pocheć (Bila Skarżysko Kościelne, 53), Kamil Staniszewski (Czarni, 66); sumo: 3. Przemysław Kubicki (Znicz, 50), Damian Kosatka (Czarni, 65), Kamil Staniszewski (Czarni, kategoria open).

WYGRANA W GORZYCACH. Paweł Muskała (Piramida Kielce) wygrał rywalizację w skokach klasy na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w akrobatyce w Gorzycach. W tej samej grupie trzeci był Piotr Kopacz. Akrobaci z Kielc wywalczyli jeszcze sześć miejsc na podium: 2. Barbara Żmuda (skoki, klasa młodzieżowa), Maciej Horna (skoki, klasa młodzieżowa), Ewa Magruk, Małgorzata Marszałek i Adrianna Szumska (trójka, klasa III), Marszałek i Szumska (dwójka, III klasa), 3. Maria Bocheńska (skoki, klasa młodzieżowa), Jacek Bielecki (skoki, klasa młodzieżowa). W zawodach wystartowało ponad 50 zawodników z Podkarpackiego, Lubelskiego i Świętokrzyskiego.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.