Sport w skrócie

RUGBY

JUVENIA ROZGROMIONA. Krakowska Juvenia przegrała w meczu drugiej ligi na wyjeździe ze Skrą Warszawa 6:25 (3:15). Wszystkie punkty dla Juvenii zdobył z rzutów karnych Paweł Wojciechowski. Krakowianie mają jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz z Budowlanymi II Łódź (prawdopodobnie w środę). Juvenia już wcześniej zapewniła sobie udział w czterozespołowej grupie A, w której walczyć będzie o awans do I ligi.

BILARD

SZYWAŁA MISTRZ. 22-letni student krakowskiej AGH Łukasz Szywała zdobył mistrzostwo USA w pool bilardzie artystycznym w odmianie jump. W klasyfikacji generalnej Szywała zajął piąte miejsce. To kolejny sukces krakowianina, który jest aktualnym wicemistrzem Europy w poolu artystycznym i mistrzem świata w jednej z odmian tej dyscypliny.

ŻEGLARSTWO

MAŁOPOLANIE W RYBNIKU. Piotr Ogrodnik z UKŻ Horn Kraków zajął drugie miejsce na zawodach o Jesienny Puchar Rybnika rozegranych w weekend na zalewie przy elektrowni w Rybniku. W kategorii Optimist wystartowało 80 młodych adeptów żeglarstwa. Wygrał Victor Teply z Brna. Jeden z najmłodszych uczestników zawodów ośmioletni krakowianin Piotr Stolzmann był 45., a Barbara Czubernat z PTŻ Nowy Targ 11. Na rozgrywanych równocześnie w Rybniku mistrzostwach Polski w klasie Laser 4,7 (powierzchnia żagla w metrach kwadratowych) triumfował siedemnastolatek Maciej Żygłowicz z nowosądeckiego Beskidu.