Międzynarodowe sukcesy zawodników Berserkers Team Szczecin

SPORTY WALKI. Zawodnicy Berserkers Team wrócili do Szczecina z tytułami nieoficjalnych mistrzów Europy w brazylijskim jiu jitsu

O nieoficjalne mistrzostwo starego kontynentu w brazylijskim jiu jitsu i submission wrestling walczyło podczas sobotnich zawodów w niemieckim Neuried ponad 130 zawodników z Niemiec, Belgii, Czech i Polski. Pojawili się również sportowcy z Brazylii i Stanów Zjednoczonych.

Szczecinianie po raz kolejny pokazali, że należą do światowej czołówki. Z nieoficjalnymi mistrzowskimi tytułami do Szczecina wróciła Marta Januszewska, która wygrała w bjj zarówno w kategorii +56 kg jak i w rywalizacji open. Niepokonanym w kategorii do 91 kg był Piotr Bagiński, który w kategorii open zajął trzecie miejce. W kategorii +91 kg pierwsze miejsce zajął Karol Bedorf, który do sukcesu w bjj dołożył trzecie miejsce w walkach submission wrestling.

W III Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Polskę reprezentowały trzy kluby: szczeciński Berserkers Team, Bulls Gdynia i Grappling Kraków.

Po raz drugi do Szczecina zawita wkrótce twórca brazylijskiej szkoły jiu jitsu Jorge "Macaco" Patino. Brazylijczyk będzie przebywać w naszym mieście od 3 do 9 listopada i poprowadzi treningi w Berserkers Team. Wcześniej ma zaplanowane walki w mistrzostwach Belgii.