Rugby. Folc AZS przegrał z Orkanem Sochaczew 19:42

Niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie Orkan Sochaczew wygrał w Warszawie z Folcem AZS AWF 42:19. O zwycięstwie gości przesądziła przede wszystkim gra skrzydłowych Mariusza Michalaka i Konrada Pisarka

Gospodarze nie potrafili nic poradzić na rajdy szybkich graczy ataku Orkana. Gdyby goście bardziej konsekwentnie wykorzystywali swoją przewagę w otwartej grze, mogliby wygrać różnicą nawet 50 pkt.

Warszawiakom w tym meczu najwyraźniej zabrakło pomysłu na pokonanie zespołu z Sochaczewa. Od początku do końca grali w ten sam sposób - środkiem, próbując młynem przepchać się do pola punktowego. Gościom to bardzo odpowiadało. Dobrze bronili, a po odzyskaniu piłki kontratakowali albo Bogdan Wróbel kopami odsuwał grę na połowę AZS. Do przerwy Orkan prowadził aż 30:5.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że warszawiacy mogą jeszcze odrobić straty, bo w pięć minut zdobyli 14 punktów. Wynikało to jednak głównie ze słabszej postawy gości, którzy na chwilę odeszli od swojej taktyki i poszli na wymianę ciosów. Potem Orkan uporządkował szeregi, a gospodarze znowu bili głowami w mur obrony z Sochaczewa. Goście jeszcze dwa razy skontrowali i zdecydowanie wygrali.

Wynik sobotniego meczu sprawił, że do ostatniej kolejki rundy jesiennej będzie trwała rywalizacja o awans do pierwszej szóstki. Folc AZS gra jeszcze z Arką Gdynia i Lechią Gdańsk. Przynajmniej pierwszy z tych meczów musi wygrać. Orkan spotyka się AZS Gdańsk i Pogonią Siedlce. Jeżeli wygra obydwa mecze, to wiosną powinien walczyć o medale.

FOLC AZS AWF WARSZAWA - ORKAN SOCHACZEW 19:42 (5:30). Punkty: Fedyszyn 5, Kuźmicki 5, Parjaszewski 5, Pałyska 4 - Folc; Michalak 15, Wróbel 12, Dolocan 5, Pisarek 5, Jabłoński 5 - Orkan. Folc: Fedyszyn, Domański, Bartoszewicz, Jamroz, Ł. Miśkiewicz (70. Jędral), Pazio, Gołaszewski (41. Zagozda), Koliszkin, Maksiuk, Pałyska, M. Miśkiewicz (31. Kuźmicki), Konopko, Parjaszewski, Moroz (60. Kisiel), Hyźy. Orkan: Wosiński (56. Adamiak), Stachniuk, Polakowski, Sieklicki, Badea, Pruski, Żakowski, Lacatus, Szymański, Wróbel, Michalak, Pietrzyk, Dolocan, Pisarek, Jabłoński.

POGOŃ SIEDLCE - AZS AWF GDAŃSK 22:27 (17:15). Punkty: M. Domański 10, Pliszka 5, Sadorowicz 5, Miałkowski 2 - Pogoń; Buhajło 7, Kwiatkowski 5, Glikawy 5, Matusiak 5, Seklecki 5 - AZS.

Pozostałe wyniki siódmej kolejki: Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 22:10 (9:3), Posnania Poznań - Arka Gdynia 7:39 (7:25), Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Budowlani Lubin 20:5 (12:0).