Po meczu Pogoni Szczecin w Gliwicach

Uraz Radosława Bilińskiego może wykluczyć tego piłkarza z gry na dwa tygodnie; nie wiadomo, ile potrwa przerwa Sergia Bataty, Artura Bugaja i Grzegorza Matlaka.

W poniedziałek zbilansowano straty Pogoni po jej niedzielnym meczu w Gliwicach. Nie dość, że portowcy tylko zremisowali z miejscowym Piastem 1:1, przez co stracili fotel lidera, to jeszcze kilku zawodników skończyło przedwcześnie spotkanie.

Kontuzję mięśnia brzuchatego łydki odniósł podstawowy defensywny pomocnik Radosław Biliński. Przerwa w grze zawodnika może potrwać ok. dwóch tygodni i jego występ w piątkowym hicie II ligi, czyli meczu z Cracovią Kraków, jest wykluczony. Z urazem z boiska zszedł także Sergio Batata.

- Ma silne stłuczenie kości krzyżowej i w poniedziałek nie był w stanie nawet truchtać. Musiał skorzystać z akupunktury - wyjaśnia Dariusz Dalke, masażysta Pogoni. - Na te same zabiegi wysłaliśmy również Artura Bugaja, który ma bardzo mocno zbity kciuk. Któryś z piłkarzy Piasta rozminął się z piłką i kopnął Artura.

Na bóle narzekali również Matlak (nadwerężony mięsień czworogłowy) i Bogusław Wyparło (staw kolanowy).

- Mikrourazy nawarstwiają się u zawodników z podstawowego składu, ale to normalna rzecz. Jedną z przyczyn są ciężkie boiska, na których musimy grać - mówi Dalke.

W spotkaniu z Cracovią na pewno nie wystąpi Adrian Napierała, który ujrzał w Gliwicach dwie żółte kartki (odpowiednio czwartą i piątą w sezonie) i będzie musiał jeden mecz pauzować. W wyjściowym składzie zastąpi go Krzysztof Michalski, który z tego samego powodu nie grał w Gliwicach.

Również Cracovia ma duży kłopot - w niedzielnym spotkaniu z GKS-em Bełchatów żółtą kartkę otrzymał filar defensywy Kazimierz Węgrzyn i do Szczecina nie przyjedzie. Będzie to spore ułatwienie dla szczecińskich napastników.

Bilety na Cracovię

Od dziś rozpoczyna się przedsprzedaż wejściówek na piątkowe spotkanie Pogoni Szczecin z Cracovią Kraków. Kasa przy szczecińskim stadionie (ul. Karłowicza) otwarta będzie od godz. 9. Bilety można również nabyć w innych punktach w mieście (od godz. 12): w CH Fala, kolekturze lotto w Realu, sklepie sportowym Lider i salonie piłkarskim Soccer.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.