Memoriał Darka Kwieka

Przez dwa dni lubelscy sympatycy sportów motorowych nie mogli narzekać na brak emocji. W weekend mieli okazję obejrzeć Festiwal Sportów Motocyklowych. Rywalizowano w supermoto oraz motocrossie. Po raz trzeci odbył się także memoriał naszego redakcyjnego kolegi Dariusza Kwieka

Tym razem każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ścigano się na torze motocrossowym, odbyły się także wyścigi skuterów, quadów, czyli czterokołowców, oraz minibików. Startowali zawodnicy w sile wieku i pięcioletnie szkraby.

W tym roku aura nie rozpieszczała zawodników i kibiców. Deszcz nie oszczędzał jeźdźców. Zaoszczędzili natomiast organizatorzy, którzy tym razem nie musieli polewać trasy. - Rzeczywiście mieliśmy mniej pracy z przygotowaniem toru - stwierdził Piotr Więckowski, jeżdżący prezes KM Cross. - Była to chyba największa impreza motocyklowa w historii Lubelszczyzny. Takie zawody są olbrzymią promocją sportów motorowych. Zachęceni popularnością takich imprez staramy się o przyznanie nam organizacji mistrzostw Europy w rajdach enduro. Warto dodać, że tym razem zjednoczyły swoje siły trzy kluby - Cross, Pionier, Sokół oraz Lubelska Unia Sportu. - Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się wspólnie doprowadzić do takiej imprezy. Tym bardziej że w ramach tych zawodów odbył się memoriał mojego bardzo dobrego kolegi Darka Kwieka - mówi Bogusław Trojan, prezes Lubelskiej Unii Sportu. - Nadal będziemy wspierać sporty motorowe, choć są dyscypliną nieolimpijską. Jednak to jedna z naszych wizytówek. Przecież KM Cross jest mistrzem Polski w rajdach enduro.

Mimo ciężkich warunków obyło się bez poważniejszych wypadków. Klasą dla siebie był Karol Kędzierski. Jubiler ze stolicy pewnie wygrał najsilniej obsadzoną klasę 250 ccm i wyścig memoriałowy. - Startowało tu kilku bardzo dobrych zawodników - podsumował Sława Czybyszew, trener KM Cross. - Zdecydowanie wyróżniali się Kędzierski, Paweł Wizgier, Mirosław Kowalski. Z naszych zawodników dobrze pojechali Kacper Kępa, Kamil Walczak, Kuba Piątek i Robert Rozpędowski. Oni robią stałe postępy. Cieszy, że mamy wiele utalentowanej młodzieży. Co zaś się tyczy warunków, to bardzo dobrze, że było ślisko. W takich warunkach zawodnicy się hartują. Przyda się im to w późniejszej karierze. Na przykład w mistrzostwach Europy, gdzie nawet niewielki kurz na torze może spowodować bojkot zawodów, więc trzeba obficie polewać go wodą.

Wyniki

Supermoto

Klasa pow. 125 ccm.

1. Hubert Dzianok (Kielce)

2. Rafał Maciążek (Wołomin)

3. Robert Rozpędowski (Lublin)

Klasa pow. 125 ccm Amatorzy

1.Tomasz Więckowski (Lublin)

2. Mariusz Kowal (Zamość)

3. Maciej Ciaptak-Gąsienica (Zakopane)

Klasa Quady

1. Rafał Sonik (Kraków)

2. Maximiliana Fordey (Bielsko-Biała)

3. Paweł Sobczak (Płock)

Klasa Skuter 50 ccm

1. Arminas Junervicius (Wilno)

2. Piotr Kaczorowski (Lublin)

3. Grzegorz Wdziekoński (Dęblin)

Klasa Skuter Tunning

1. Arminas Junervicius (Wilno)

2. Hubert Wawra (Ząbki)

3. Marcin Jakubowski (Lublin)

Klasa Minibike

1. Piotr Kaczorowski (Lublin)

2. Maciej Chyc-Magdzin (Zakopane)

3. Krzysztof Wiśniewski (Lublin

motocross

Klasa 80 ccm

1. Łukasz Zonik (AP Warszawa)

2. Jakub Piątek (KM Cross)

3. Paweł Buczyński (KM Cross)

Klasa 125 ccm

1. Paweł Wizgier (Dynamic Warszawa)

2. Kacper Kępa (AL Lubelski)

3. Kamil Walczak (KM Cross)

Klasa 250 ccm

1. Karol Kędzierski (AP Warszawa)

2. Mirosław Kowalski (WKM Więcbork)

3. Wojciech Szczepański (AP Warszawa)

Memoriał Dariusza Kwieka

1. Karol Kędzierski (AP Warszawa)

2. Paweł Wizgier (Dynamic)

3. Mirosław Kowalski (AP Warszawa)

Klasa Quady

1. Paweł Sobczyk (KZ Ziemi Płockiej)

2. Rafał Sonik (ATV Polska)

3. Marcin Grochowski (ATV Polska)