Zwycięstwo piłkarzy Zagłębia Sosnowiec w III lidze

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozegrali w piątek jedyny mecz w sezonie przy sztucznym świetle. Poza Odrą Opole żaden zespół w tej grupie III ligi nie posiada obiektu z jupiterami

Leszek Baczyński, były prezes Zagłębia, twierdził, że sosnowiczanie są stworzeni do gry po zmroku. - Drużyny klasy europejskiej lubią grać przy światłach - żartował Baczyński, który jest obecnie działaczem Sarmacji Będzin. Tym razem rywal był jednak bardzo wymagający. Odra wygrała na swoim boisku wszystkie pięć spotkań w tegorocznych rozgrywkach. - Każda passa kiedyś się kończy. My też jechaliśmy na mecz ze Śląskiem Wrocław niepokonani w dwunastu kolejnych wyjazdowych potyczkach - podkreślał Mariusz Ujek, napastnik Zagłębia.

Goście rozpoczęli mecz tylko z jednym napastnikiem i pod bramkę Odry przedostawali się bardzo rzadko. W pierwszej połowie formę Mateusza Kalla sprawdził tylko Łukasz Antczak. Strzał z rzutu wolnego był jednak za słaby. Gospodarze szukali swojej szansy w uderzeniach z dystansu. Strzały Daniela Rychlewicza i Krystiana Golca były jednak niecelne. Po przerwie trener Krzysztof Tochel postawił na atak. Na boisko wszedł drugi napastnik Tomasz Stolpa i na efekty nie trzeba było długo czekać. Piłkę z prawej strony dośrodkował Dawid Skrzypek, między nogami przepuścił ją Ujek, a Stolpa z 5 m trafił pod poprzeczkę. Chociaż piłka odbiła się od murawy i wyszła w pole, arbiter nie miał wątpliwości. - Jestem pewny, że był gol. Bałem się jednak, że sędzia bramki nie uzna. Wiadomo, graliśmy na wyjeździe - uśmiechał się młody napastnik Zagłębia. Ze zwycięstwa najbardziej ucieszyli się Ujek i Marcin Lachowski, którzy grali kiedyś w barwach Odry. - Zwycięstwo w Opolu cieszy podwójnie. Fotel lidera jest nasz, przewaga nad Śląskiem utrzymana. Zapowiada się fajny weekend - mówił Ujek. - Twierdza Opole zdobyta. Nie jest ważny styl, ważne są punkty. Opolanie rozegrali bardzo dobre spotkanie, nie pozwolili nam rozwinąć skrzydeł, a my szczególnie w I połowie graliśmy bardzo bojaźliwie - oceniał trener Tochel.

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

Strzelec bramki

Stolpa (57.).

Skład

Zagłębie: Kurdziel - Stemplewski Ż, Drzymont, Tresciński, Antczak Ż (46. Stolpa Ż) - Skrzypek (82. Bogacz), Broczkowski (46. Malinowski), Lachowski Ż, Łuczywek, Chwalibogowski (74. Rak) - Ujek Ż.

Sędziował: Adam Kotarski (Warszawa).

Widzów: 3500 (w tym 300 z Sosnowca).