Białostocki kierowca rajdowy wystartuje w przedostatniej eliminacji Rally Fama

Bogusław Klimiuk, białostocki kierowca rajdowy, wystartuje w zaczynającej się dzisiaj w okolicach Łańcuta przedostatniej eliminacji wyścigu Rally Fama Poland 2003

Białostoczanin reprezentujący grupę Futura Leasing-Nissan Musiński-Avisa-Castrol znalazł się w gronie 36 zawodników, którzy wezmą udział w jednodniowej imprezie. Startując na nissanie micra kit car, będzie rywalizował w swojej klasie z siedmioma innymi zawodnikami.

- Długość całego rajdu wyniesie zaledwie 140 km - opowiada Klimiuk. - Na trasie przejazdu znajdzie się sześć odcinków specjalnych, które w sumie liczyć będą 54 km. Wszystkie wytyczono po nawierzchniach szutrowych. Spośród tegorocznych eliminacji Rally Famy ta będzie zdecydowanie najkrótsza.

Białostocki kierowca ma już za sobą udane starty w innych eliminacjach tegorocznej Rally Famy. Podczas inauguracyjnego wyścigu w kwietniu Klimiuk pojechał jeszcze starym wozem - fiatem seicento. Mimo że startował w połączonej klasie z kierowcami mocniejszych aut, zajął w wyścigu bardzo wysokie drugie miejsce. Także w następnej eliminacji, rozgrywanej w Bieszczadach, już na micrze, uplasował się na dobrym trzecim miejscu.

- Również tym razem jestem nastawiony na ostre atakowanie od pierwszego kilometra odcinka specjalnego - zdradza białostocki rajdowiec. - W mojej klasie wystąpi czterech zawodników mających na koncie doświadczenia w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Chcemy z nimi się sprawdzić. Ale jednocześnie musimy uważać na samochód, bo tydzień później jedziemy w Rajdzie Warszawskim, który jest zarazem ostatnią eliminacją RSMP.

Ostatnie starty Klimiuka pokazują, że jest w dobrej formie. Miesiąc temu podczas Rajdu Śląskiego, imprezy zaliczanej do RSMP, białostoczanin, jadąc z pilotem Jarosławem Olakiem, zajął drugie miejsce w swojej klasie i 29. w klasyfikacji generalnej.