Lech Poznań będzie współpracować ze Sportingiem Braga

Podpisano umowę o partnerstwie z Portugalczykami

Umowę o współpracy z portugalskim klubem Sporting Braga zawarł prezes Lecha Poznań Radosław Majchrzak. Zespoły już wkrótce mogą wymieniać się piłkarzami, rozgrywać sparingi i organizować sobie zgrupowania.

Sporting Braga nie jest tak silny i popularny jak czołowe portugalskie kluby: Sporting Lizbona, FC Porto, Benfica Lizbona czy Boavista Porto. Jest jednak tuż za nimi i grywa w pucharach. Jego były wiceprezes Alberto Felipe przeniósł się właśnie do Poznania jako przedstawiciel portugalskiej firmy handlowej. Nawiązał kontakt z Lechem, skontaktował go z prezesem Bragi, Pedro Machado. Kluby zawarły umowę u współpracy.

Czy to zwykła kurtuazja czy też umowa oznacza coś w praktyce? Radosław Majchrzak, prezes Lecha: - Okazało się, że jesteśmy bardzo podobni. Braga to 300-tysięczne miasto, które buduje właśnie, z okazji Euro, stadion na 35 tys. miejsc, podobny do naszego. Zaprosili nas na jego otwarcie w grudniu. Skorzystamy, obejrzymy go. Poza tym chcemy też współpracować zwłaszcza przy szkoleniu młodzieży. Taka współpraca to szansa na wzajemne zgrupowania, sparingi, a nawet wymianę piłkarzy. Będziemy też współpracować przy penetrowaniu rynków transferowych.

Braga chce też, przy pośrednictwie Lecha, skontaktować się z władzami Poznania i zawrzeć umowę o partnerstwie.