Mistrzostwa Radomia w szachach

Michał Paterek z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu wywalczył tytuł mistrza Radomia. Co ciekawe, zawody rozegrano w Makowcu

Paterek zgromadził 7,5 pkt i w klasyfikacji generalnej wyprzedził kolegów klubowych: Marcina Pomagalskiego i Arkadiusza Skawińskiego, którzy mieli na koncie po 7pkt. Czwarte miejsce zajął Paweł Baran z Radomia, uzyskując jednocześnie drugą kategorię szachową, a piąty był Marek Tymoszczuk ze Zwolenia.

Klasyfikację juniorów do lat 18 wygrał Arkadiusz Skawiński przed Joanną Paterek z MDK-u. Wśród 14-latków triumfował Marcin Skawiński (MDK Radom) przed Aleksandrą Jaworską (PKS Makowiec). Najlepszy w gronie 12-latków okazał się Paweł Piętocha (MDK Radom), a druga ponownie była Aleksandra Jaworska. Rywalizację dzieci dziesięcioletnich wygrał Konrad Kądziela (MDK Radom), a ośmioletnich Paweł Nowak (MDK Radom).

W turnieju startowało 38 uczestników. Najmłodsi byli: zaledwie sześcioletni Jarosław Węgliński z MDK-u Zwoleń i siedmioletnia Agnieszka Kądziela z MDK-u Radom.

MDK Radom już dziś zaprasza na szachowy Memoriał Marszałka Józefa Piłsudskiego, który będzie rozgrywany w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Daszyńskiego 5 od 14 listopada.