Hirsch-Pol/Dęby Osielsko wicemistrzami Polski w bejsbolu!

W finale I ligi lepsze MKS Kutno

Srebrny medal w lidze seniorów to największy sukces w historii klubu z Osielska. Już w zeszłym roku Dęby były rewelacją rozgrywek w najwyższej klasie, bo w pierwszym sezonie startów zajęły czwarte miejsce. - Teraz chcielibyśmy stanąć na podium - zapowiadali przed sezonem 2003 działacze i trenerzy. Słowa dotrzymali. Wicemistrzostwo Hirsch-Polu/Dębów jest czwartym w tym sezonie, po drugich miejscach w rozgrywkach młodzików, tee-bolistów i juniorów.

Przed sobotnim meczem w Osielsku w finałowej rywalizacji prowadził 2:0 MKS (w Kutnie było 6:3 i 7:4). Kiedy po czterech z dziewięciu zmian goście prowadzili 4:1, zanosiło się na ich kolejne pewne zwycięstwo. Ale kolejną odsłonę gospodarze wygrali aż 7:2 - m.in. wskutek błędów miotacza drużyny przeciwnej - i objęli prowadzenie 8:6. W ruch poszły odłożone już przez blisko 200 kibiców dzwonki, gwizdki, piszczałki. Niestety, miejscowa drużyna nie zdobyła już więcej punktów w spotkaniu. Goście dołożyli za to cztery oczka. - Każdy chciałby się rozwijać tak, jak my - podsumował spotkanie Jacek Baumgart z Hirsch-Polu/Dębów.

Dla Gazety

Jose Manuel Travieso

trener Hirsch-Pol/Dębów

Srebro jest zadowalające, ale to dla mnie za mało. Mierzę wyżej. Za rok w tytuł. Już moja w tym głowa, żebyśmy byli najlepsi. Obiecałem, że Osielsko będzie potęgą i powoli to realizuję razem z drużyną. Przegraliśmy spotkanie, bo kiedy zyskujemy przewagę, następuje niekorzystna dekoncentracja.

not. mac

Wynik finału

HIRSCH-POL/DĘBY OSIELSKO - MKS KUTNO 8:10

Zmiany: 0:2, 0:0, 1:0, 0:2, 7:2, 0:0, 0:1, 0:3, 0:0

Hirsch-Pol/Dęby: Paweł Jasiakiewicz 2, Travieso 1, Decowski 1 (1 asysta), Piotr Jasiakiewicz 1, Baumgart 1, Orłowski 1, Zagożdżon 1, Snopek 0, Modliński 0, Juszczak 0 oraz Bień, Cichański, Bieliński, Dziedziejko, Frydrychowicz

Punkty dla MKS: Strzelecki 4, Cedzyński 2, Smakowski 2, Nakao 2

Stan rywalizacji: 0:3 i tytuł dla MKS

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.