Joker Piła zadebiutował w Serii B siatkarzy

Łatwe 3:0 z Chemikiem Bydgoszcz zaskoczyło samych pilan

- Wiemy, że zespół mamy całkiem niezły i powinniśmy zająć miejsce w środku tabeli - mówi wiceprezes klubu Włodzimierz Winkler. Na razie idzie nieźle, bo Chemik przegrał w Pile gładko i szybko. A Joker grał bez dwóch niezłych zawodników - młodego Michała Lacha i kontuzjowanego Marcina Kobiałko, który wrócił do Piły ze Stilonu Gorzów.

Chemik był zespołem wysokim, ale przez blok ustawiony przez Marcina Owczarskiego i Marcina Lubiejewskiego nie mógł się przebić.

Joker Piła - Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

JOKER: Zwierko, Lubiejewski, Owczarski, Zawieracz, Kwapisiewicz, Chwastyniak oraz Gudynowski (libero)

Inne wyniki 1. kolejki: SMS Spała - GTPS Gorzów 0:3, AKS Resovia Rzeszów - KPS Wołomin 3:0, STS Zduńska Wola - RTS Radom 3:1, AZS Opole - Avia Świdnik 2:3. Pauzował Górnik Radlin.

W środę - kolejna runda Pucharu Polski. Joker Piła podejmować będzie o godz. 18 wyżej notowaną Gwardię Wrocław. W PP zagra też Politechnika Poznań (II liga), która zmierzy się z KPS Wołomin (Seria B). I tu pojawia się problem, bo Polski Związek Piłki Siatkowej nakazał Politechnice zagrać ... na wyjeździe! - Nonsens, po co mamy tam jechać? - kręci głową trener "inżynierów" Marek Jankowiak. - Na szczęście znam trenera z Wołomina i spróbujemy się dogadać, by mecz odbył się w Poznaniu.