W piłkarskiej IV lidze

Zawisza Bydgoszcz wygrał w Żninie 3:2, mimo że ponad godzinę grał w dziesiątkę (po czerwonej kartce dla Krzysztofa Łożyńskiego). Dokonali nie lada wyczynu: w osłabieniu strzelili trzy gole

W 25. min, przy stanie 0:0, Łożyński otrzymał za kolejny faul drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. - Sędzia zrobił to zbyt pochopnie. Podobnego zdania był kwalifikator, który przyznał też, że arbiter niesłusznie nie podyktował dla nas chwilę wcześniej karnego za faul na Marcinie Wiśniewskim - opowiada "Gazecie" trener Zawiszy Mirosław Rzepa. Rzepa także musiał opuścić ławkę rezerwowych. - Po faulu na Wiśniewskim krzyknąłem "Co pan robi?". Sędzia stwierdził, że nie mogę komentować jego decyzji i kazał mi odejść. Stałem więc z boku boiska - przyznał szkoleniowiec beniaminka IV ligi. Jeszcze w pierwszej połowie, w odstępie siedmiu minut, dwukrotnie do bramki Pałuczanki trafił Wiśniewski, a 20 minut przed końcem meczu wynik podwyższył Daniel Guzman. Gospodarze odpowiedzieli golami Radosława Stelmaszewskiego w doliczonym czasie gry Adriana Dojasia. - Chłopacy świetnie grali z kontry, a żnińscy obrońcy popełniali błędy w kryciu - podsumował Rzepa.

A lider TKP powiększa przewagę nad Cuiavią Inowrocław. Nie zawodzi Jarosław Maćkiewicz. W sobotnim meczu z Wdą Świecie trafił po raz 16. i 17. w sezonie!

PAŁUCZANKA ŻNIN 2 (0)

ZAWISZA BYDGOSZCZ 3 (2)

Strzelcy bramek

Pałuczanka: Stelmaszewski (80.), Dojaś (90.)

Zawisza: Wiśniewski (32., karny, 39.), Guzman (71.)

Zawisza: Kowalski - Tomczak, Turski, Guzman, Kremblewski (40. Dachtera) - Kamiński (80. Burlikowski), Adrian, Kikowski, Łożyński - Wiśniewski (82. Kowalik), Tomczuk (78. Brzykcy)

Pozostałe wyniki: TKP Toruń - Wda Świecie 3:0 (1:0), bramki: Drwięga (44.), J. Maćkiewicz (63., 69.); Sparta Brodnica - Pomorzanin/PAK/Majerowicz 0:4 (0:2), Bramki: Grzybek (22., 47.), Czerwiński (43., 52.); Start Radziejów - Mień Lipno 1:1 (0:0), Bramki: Hełminiak (65.) - Zapiec (68.); Zdrój Ciechocinek - Cuiavia Inowrocław 4:0 (3:0), Bramki: Milewski (10. karny, 63.), Arent (21. samobójcza), Gobinet (38.); Lech Rypin - Włocłavia 1:1 (0:0), Bramki: Fodrowski (75.) - Dulas (59.); Wisła Nowe - Legia Chełmża 2:0 (1:0), Bramki: Grajewski (38.), Jeliński (56.); Victoria Koronowo - Pomowiec Kijewo Królewskie 3:1 (1:0), Bramki: Tomecki (18., 85), Porbes (80., karny) - Migawa (68.)