O bieganiu w internecie

Najpopularniejszą stroną, na której można przede wszystkim znaleźć wpisywane i aktualizowane na bieżąco informacje o terminach przeróżnych imprez biegowych, jest www.maratonypolskie.pl . Oprócz terminarza każdy - i debiutant, i zaawansowany biegacz - znajdzie tam ważne dla siebie informacje. Ciekawe są dyskusje i komentarze do poszczególnych biegów - można się dowiedzieć bardzo wiele o organizacji imprez i ich uczestnikach. Są też oczywiście różnego rodzaju porady, jak to w internecie uzupełniane bogatymi komentarzami.

Bardzo ciekawą stroną jest www.bieganie.digimer.pl . W oparciu o działające na tej stronie programy można prowadzić w komputerze swój własny dziennik treningowy i porównywać swoje osiągnięcia z czasami innych biegaczy. Bywa to miłe, choć niekiedy, zwłaszcza przy czasach oscylujących wokół 2,5 godziny na dystansie maratońskim, nieco frustrujące.

Niestety powoli zamiera najstarsza polska strona o bieganiu: www.bieganie.pl . W pełni aktywne jest forum, nadal jednak można znaleźć tam mnóstwo informacji teoretycznych, które mogą pomóc, szczególnie zaczynającym swoją przygodę z bieganiem na dłuższych dystansach.

Od niedawna w sieci pojawiła się nowa strona redagowana przez poznaniaków: www.wszystkoobieganiu.com.pl , która stara się być godna nazwy podanej w sieciowym adresie. Znajdą tam porady zarówno debiutanci, jak i doświadczeni biegacze. Mnóstwo linków - także dla zainteresowanych bieganiem poza granicami naszego kraju.

Oczywiście prawie każda impreza ma swoją własną stronę, bardzo często można za jej pomocą zgłosić swoje uczestnictwo w biegu, obejrzeć mapkę trasy, przeczytać regulamin.

4 Poznań Maraton znajdziecie na: www.marathon.poznan.pl