Piłkarze Wisły w reprezentacji Polski

Dwóch młodych zawodników Wisły Płock Sławomir Peszko i Klaudiusz Ząbecki dostali powołania do reprezentacji Polski. Ten pierwszy do U 19 na turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy. Drugi na konsultację kadry U 20, która w przyszłym tygodniu odbędzie się w Płocku.

Trener płockiej Wisły Mirosław Jabłoński ma się z czego cieszyć. To właściwie on postawił na młodych graczy i wprowadza ich umiejętnie do pierwszego zespołu. Najlepszą dla piłkarzy nagrodą za dobrą grę są powołania do reprezentacji Polski. - Teraz powołanie przyjąłem na spokojnie - opowiada Sławomir Peszko, który gra w kadrze U 19. - Trener Michał Globisz już na obozie powiedział mi, że je dostanę.

Peszko weźmie udział w turnieju eliminacyjnym do finałów mistrzostw Europy juniorów, podczas którego Polska zmierzy się z Łotwą (Wronki - 8 października), Cyprem (Opalenica - 10 października) i Norwegią (Pobiedziska - 12 października). - Zagram zapewne w środku pomocy, gdzie bardzo dobrze się czuję - mówi Peszko. - Chciałbym też strzelić gola. Może się uda, w końcu gramy trzy mecze.

Absolutnym debiutantem jest za to Klaudiusz Ząbecki, na którego uwagę zwrócił prowadzący kadrę U 20 Władysław Żmuda. Ząbecki weźmie udział w kilkudniowej konsultacji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Płocku. - Myślę, że uda mi się pokazać, w każdym bądź razie chcę wypaść pozytywnie - twierdzi Ząbecki. - No a na dodatek na zakończenie zagramy sparing z Wisłą 9 października [godz. 17 - red.]. Już się nie mogę doczekać. Ale chciałbym też zagrać w sobotę ze Świtem i w końcu strzelić gola w ekstraklasie. Nie wiem jednak, czy trener Jabłoński i tym razem da mi szansę.

I na tym nie koniec. Najdalej będą mieli okazje wylecieć Wahan Geworgian, Ireneusz Jeleń i Paweł Kapsa. Ich dla odmiany trener Edward Klejndinst zabiera do Budapesztu na mecz z Węgrami. Reprezentacja U 21 rozegra go 10 października.