Cracovia zaszczepiona przeciwko grypie

We wtorek Cracovia trenowała luźniej, bo w poniedziałek piłkarze ?Pasów" zostali profilaktycznie zaszczepieni przeciw grypie. Jedynym (nie licząc Wojciecha Ankowskiego) kontuzjowanym piłkarzem jest Tomasz Wacek, który narzeka na uraz mięśnia dwugłowego.

Prawy obrońca nabawił się kontuzji w sobotnim meczu z KSZO Ostrowiec i do wczoraj trenował indywidualnie. Gdyby kontuzja okazała się groźniejsza, to gotowość do występów zgłaszają Krzysztof Radwański, Robert Kolasa i Tomasz Siemieniec. Do gry na środku pomocy wraca Arkadiusz Baran, który meczem z KSZO odcierpiał karę za cztery żółte kartki. - Arek jest kluczem do zamka. Zamek nie zmienia się, a klucz jest dopasowany - wyjaśnia trener Cracovii Wojciech Stawowy.

Czy dobra gra Łukasza Kubika (dwie asysty) gwarantuje mu miejsce w podstawowej jedenastce w najbliższym meczu? - Żaden zawodnik, który rozegra dobry mecz, nie może być pewny gry w kolejnym spotkaniu, jeśli nie prezentuje się dobrze w tygodniowym mikrocyklu treningowym - dodaje trener Stawowy.

Czy szkoleniowiec planuje jakiekolwiek zmiany w grze Cracovii? - Pracujemy konsekwentnie, zgodnie z planem - tłumaczy trener. - Bez względu na to z kim i gdzie, Cracovia gra swoje.