Krótko o sporcie

Kolarstwo

PECH PŁOCCZAN. Pewny złoty medal w drużynowych mistrzostwach Polski juniorów na 50 km wymknął się z rąk ekipie Bakomy Cyklisty Żyrardów, w której jeżdżą bracia bliźniacy z Płocka Kamil i Adrian Kuczyńscy. Na półmetku wspólnie z kolegami mieli przewagę półtorej minuty. Niestety 9 kilometrów przed metą Kamilowi pękła kierownica (sprowadzona specjalnie z Włoch) i uderzył w koło jadącego przed nim kolegi. Obaj się wywrócili. W tym momencie przewaga Bakomy wynosiła 32 sekundy. Zanim jednak zawodnicy podnieśli się z jezdni, rywale byli daleko z przodu. Adrian to niepowodzenie powetował sobie podczas 84-kilometrowego wyścigu w Konstancinie Jeziornie o puchar prezesa LZS. Płocczanin wygrał ten wyścig. Drugi był natomiast podczas ogólnopolskiego wyścigu "Dookoła Pawlikowic". Trzecie miejsce zajął Kamil.

Piłka ręczna

TRENING. Juniorzy płockiej Wisły zmierzyli się z Agrykolą Warszawa. Podopieczni Olgierda Sęka znokautowali przeciwników, wygrywając 41:13 (22:5). Goście w tym meczu nawet prowadzili 1:0 w 2. min. Ale później przez 22 minuty nie zdobyli bramki. Nafciarze zaaplikowali im w tym czasie 20 punktów. Najwięcej punktów dla Wisły zdobyli: Daniel Kulik 8 oraz Łukasz Kolczyński i Tomasz Szczepański po 7.

TROCHĘ WYSIŁKU. Juniorzy młodsi Wisły Płock wygrali 27:19 (12:8) z Jurandem Ciechanów. Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana. W 12. min Jurand prowadził 4:3. Ale już w 16. min było 6:4 dla graczy Bogdana Janiszewskiego. Ciechanowianie nie poddawali się i dopiero pod koniec pierwszej połowy nafciarze wywalczyli trochę większą przewagę. O losach meczu rozstrzygnęli na początku drugiej części. W 29. min prowadzili już 16:9. Najwięcej bramek dla Wisły zdobyli: Artur Kwiatkowski 6 oraz Damian Piórkowski i Michał Szczepański po 5.

ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM. Pojedynek płocko-ciechanowski odbył się w kategorii młodzików. Pierwszy zespół Wisły zagrał z drugą ekipą Juranda. To spotkanie zakończyło się wygraną płocczan 25:18 (12:6). Najskuteczniejsi w ekipie nafciarzy byli: Szymon Nowaliński 10 bramek i Marcin Miedziński 5. W ekipie Juranda I po 4 bramki zdobyli Adrian Borowy i Łukasz Jurkiewicz. Mecz pomiędzy Wisłą II a Jurandem I zakończył się wygraną ciechanowian 33:19 (16:7). Najcelniej w Jurandzie rzucał Patryk Kaszuba, 11 punktów, a w Wiśle Sebastian Walaszek - 10.

TWARDA WALKA. Zacięty bój stoczyły w Ostrołęce ekipy młodziczek Trójki i Jutrzenki Płock. Minimalnie lepsze okazały się płocczanki, zwyciężając 20:18. Do przerwy prowadziły gospodynie 9:5. W Jutrzence najskuteczniejsze były Martyna Rupp - 7 bramek i Aleksandra Frydrysiak - 6.