Rady policji przed meczem Kolporter Korona - Legia

Nie przyjeżdżajcie samochodami - radzi kielecka policja przed wtorkowym meczem Pucharu Polski Kolportera Korona z Legią Warszawa. Porządku będzie pilnować kilkuset policjantów. Zamknięte będzie też kilka kieleckich ulic

O godz. 14.30 na stadionie przy ul. Szczepaniaka rozpocznie się pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski. Kolporter Korona spotka się z najsłynniejszym polskim klubem, Legią Warszawa. Zainteresowanie pojedynkiem jest ogromne. Już w ubiegłym tygodniu kończyły się bilety, Organizatorzy spodziewają się ponad 8 tysięcy kibiców.

Agnieszka Drabikowska: Do Kielc ma dziś zawitać około 300 kibiców Legii. Nie cieszą się oni dobrą sławą.

Edward Janus, naczelnik sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach: Jesteśmy przygotowani na różne warianty. Oprócz nas na stadionie będzie kilkuset ochroniarzy, których zapewniają organizatorzy, straż miejska i służby ratownicze.

Niektóre ulice miasta będą zamknięte. Jak najlepiej dojechać na stadion?

- Doradzam miejską komunikację. Prawdopodobnie będzie ładna pogoda, można więc wybrać się na spacer czy przyjechać rowerem. Jeśli już ktoś musi jechać samochodem, radzę, aby zaparkował go jak najdalej od stadionu.

Już od rana zamknięta będzie ulica Szczepaniaka. Kto będzie mógł tam wjechać?

- Tylko kilka pojazdów ze specjalnymi przepustkami: zawodnicy, sędziowie, obserwator PZPN i służby ratownicze. Żadne karnety wydane wcześniej przez klub nie będą obowiązywać. Na teren osiedla obok stadionu będą mogły wjechać tylko te osoby, które tam mieszkają.

Te ulice będą zamknięte

Od rana cała ulica Sobieskiego

Od godz. 5 część placu Niepodległości na odcinku od pomnika do Poczty Głównej

Od godz. 10 ulica Szczepaniaka na odcinku od Husarskiej do Kusocińskiego

Kolporter radzi

- kupcie bilet jak najwcześniej - kasy stadionu czynne dziś będą już od godz. 11

- nie zabierajcie ze sobą butelek, pasów z metalowymi sprzączkami, flag na drzewcach. To wszystko będzie konfiskowane

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.