Sebastian Pizon młodzieżowym mistrzem Polski w zapasach

Tytuł młodzieżowego mistrza Polski wywalczył w Brzegu Dolnym Sebastian Pizon z Platana Borkowice. Brązowy medal zdobył Michał Maciejczak również z Borkowic.

Sebastaian Pizon znakomicie spisał się w wadze do 120 kg. W finale spotkał się z Radosławem Dublinowskim z AKS-u Białogard i przez długi czas nie mógł udowodnić swojej wyższości. O przyznaniu złotego medalu decydowały dopiero tzw. klamry, w których lepszy okazał się przedstawiciel Platana.

Za sukces należy uznać także trzecie miejsce Michała Maciejczaka w wadze 66 kg. Utalentowany zawodnik zmagał się ostatnimi czasy z wieloma kontuzjami i o normalnym treningu i startach w zawodach nie mogło być mowy.

Blisko podium był również w kategorii do 60 kg Ernest Pardej. Przegrał jednak decydujący o awansie do finału pojedynek i ostatecznie sklasyfikowany został na szóstej pozycji. Ponadto ósmy w wadze do 84 kg był Kamil Macieja, a w kategorii do 66 kg Sebastian Młodawski zajął dziewiąte miejsce.

Udany start zapaśników z Borkowic musiał znaleźć przełożenie w klasyfikacji zespołowej. Platan zajął trzecie miejsce, wyprzedzony go jedynie Włókniarz Łódź i Górnik Łęczna. Sklasyfikowanych zostało 28 ekip.

Teraz zawodnicy Platana wracają na ligowe maty. Pod koniec tygodnia rozegrają zaległe spotkanie z Gwiazdą Bydgoszcz, 11 października zmierzą się w pojedynku wyjazdowym z Piastem Wola.