Mistrzostwa Polski w squashu

W weekend na obiektach Intrako Studio odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w squasha ricocheta.

Zawody miały międzynarodową obsadę. Wśród blisko 50 uczestników byli także Czesi, Niemcy i Holendrzy. Najlepszy okazał się jednak Piotr Kijewicz z Łodzi, który pokonał w finale Czecha Rostie Matoche 3:1. To kolejny sukces tego zawodnika. Kijewicz zdobył już m.in. brązowe medale Mistrzostw Europy i Otwartych Mistrzostw Czech. Łodzianin był faworytem tego finałowego meczu, bo dotychczas nie przegrał z tym zawodnikiem. Jednak w pierwszym secie po długiej walce zwyciężył Matocha 20:18. Później Kijewicz kontrolował już sytuację. Trzecie miejsce w turnieju zajął Wojciech Pawiszewski. Pula nagród wyniosła 800 euro. Sponsorem głównym mistrzostw był łódzki dealer Opla - Rygalik oraz Isostar i Nałęczowianka.