SPORT W SKRÓCIE

III LIGA W KAZIMIERZY WIELKIEJ. Trzecioligowy mecz piłkarski między Wisłą II Kraków i Polonią Przemyśl zostanie rozegrany w Kazimierzy Wielkiej. To efekt decyzji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który za rozróby kibiców na stadionie Wawelu nakazał rezerwom Wisły rozegrać mecz na stadionie oddalonym o 50 km od Krakowa. Mecz rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.

ISKRA LEPSZA. Piłkarze ręczni Iskry Kielce w zaległym meczu drugiej ligi pokonali w derbowym pojedynku rezerwy Vive Kielce 31:27 (16:14). Iskra: Latos, Czerwiński - K. Przybylski 9, Ćwik 9, M. Przybylski 5, Glita 5, Czupryński 1, Litwin 2, Brot, Baczyński. Vive II: Czopek, Miller, Brzdąk - R. Kubiec 7, Adamczyk 6, Podsiadło 6, Janyst 5, Wiórkiewicz 2, Gawęcki 1, Siwek, Pawłowski.

MEMORIAŁ KRAJEWSKIEGO. Kielczanie Marta Sołtys i Radosław Gładyś zwyciężyli w rozegranym na kortach Tęczy Kielce tenisowym memoriale Adama Krajewskiego. W finale zawodów dla tenisistów poniżej 18 lat Marta Sołtys zwyciężyła młodszą siostrę Małgorzatę, a Gładyś pokonał 6:0, 6:1 Macieja Mietkiewicza (wszyscy Tęcza Kielce).

SUKCESY MŁODYCH "GÓRALI". Młodzi kolarze górscy Cyclo Korona Kielce wygrali wyścigi w dwóch kategoriach wiekowych na rozegranych w Bielczy (Małopolskie) ogólnopolskich zawodach MTB. Szymon Gałczyński zwyciężył w kategorii dzieci (10-11 lat), Maksymilian Gierach wśród orlików.

RAJD NAD KAMIENNĄ. Automobilklub Kielecki i Zarząd Okręgu PZM zapraszają kierowców amatorów do uczestnictwa w Samochodowym Rajdzie Popularnym "Nad Kamienną" będącym także III eliminacją Rajdowych Mistrzostw Okręgu. Start do wyścigu nastąpi w niedzielę o godz. 10 z parkingu firmy Matrans przy ul. Krańcowej w Starachowicach. Dwuosobowe załogi (kierowca i pilot) zostaną podzielone na cztery klasy według pojemności silnika. Rajd zostanie rozegrany na odcinku ok. 50 km, który trzeba pokonać przy pomocy własnych notatek nawigacyjnych. Na trasie będzie 10 prób sprawnościowych. Zgłoszenia przyjmowane są przed startem w godz. 8-9 w siedzibie Matransu. Wpisowe wynosi 20 zł od załogi, a dla członków skonfederowanych z PZM 10 zł.

OLIMPIADA W JĘDRZEJOWIE. 75 zawodników z szesnastu wojewódzkich sekcji Olimpiad Specjalnych weźmie udział w dzisiejszym Świętokrzyskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Rywalizacja toczyć się będzie w grze pojedynczej i podwójnej dziewcząt i chłopców. Uroczyste otwarcie zawodów w hali gimnazjum nr 2 przy ul. Przypkowskiego w Jędrzejowie.

KOLPORTER ZAPRASZA. Kolporter Kielce zaprasza dziewczęta urodzone w roku 1992 i 1993 do rozpoczęcia treningów piłki ręcznej w tym klubie. Mile widziane będą uczennice wysokie i leworęczne. Zajęcia i zapisy odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 16 w Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Krzemionkowej.