Sport w skrócie

Pocztowiec Poznań wygrał silnie obsadzony turniej hokeja na trawie w Hamburgu. Janusz Knasiecki i Bogdan Ratajczak z ŻLKS Kiekrz zdobyli złoty medal żeglarskich międzynarodowych mistrzostw Polski w klasie Słonka. Zawodnicy Obornik dominowali w 23. mistrzostwach Polski w karate shotokan. Wyniki I ligi bilardowej.

HOKEJ NA TRAWIE

POCZTOWIEC WYGRAŁ. Wicemistrz Polski Pocztowiec Poznań wygrał silnie obsadzony turniej w Hamburgu. Startowało osiem znakomitych zespołów: cztery z Hamburga, hiszpańska Egara Terrassa, holenderski Bloemendaal i angielski Surbiton. Organizatorzy tak ułożyli regulamin turnieju, że każda drużyna z zagranicy rozgrywała mecze z klubami z Hamburga. Pocztowiec wygrał trzy spotkania z niemieckimi drużynami: z Flottbek 4:2 (2:1), UHC Hamburg 4:2 (3:2), Harvestehuder 4:2 (0:1), a przegrał z Alster 3:4 (2:1). Uzyskał najlepsze wyniki z zespołami gospodarzy i sklasyfikowany został na pierwszym miejscu w imprezie.

BILARD

HADES W EKSTRAKLASIE. Piąte miejsce zajmuje Hades Poznań w I lidze bilardowej. W ostatniej rundzie spotkań poznnaiacy wygrali 3:1 i zremisowali 2:2 z Treflem Sopot. Pozostałe wyniki: Baribal Lubin - Ósemka Rzeszów 2:2 i 2:2, Wodny Park Warszawa - Bud-Inst TWP Kołobrzeg 4:0 i 4:0, Intersalon Zakopane - Porter Kaszkiet Częstochowa 2:2 i 1:3.

ŻEGLARSTWO

POZNAŃSKA SŁONKA. Janusz Knasiecki i Bogdan Ratajczak z ŻLKS Kiekrz zdobyli złoty medal żeglarskich międzynarodowych mistrzostw Polski w klasie Słonka, które odbyły się na jeziorze Kierskim koło Poznania. Drugie miejsce zajęli Fancuzi Thomas Jeromi i Arnaud Baranger. Pozostałe miejsca w pierwszej szóstce wywalczyli poznaniacy: 3. Tomasz Słodecki, Marcin Pituła (LOK Poznań), 4. Zbigniew Michalski, Romuald Dobrzyński (Posnania), 5. Mirosław i Magdalena Błoch (JKW Poznań), 6. Marek i Tomasz Kaniewscy (JKW Poznań). Przypomnijmy, że Poznań jest obecnie najlepszy w kraju w tej klasie, a w ubiegłym roku został zarejestrowany - z siedzibą w Poznaniu - Polski Związek Klasy Słonka.

KARATE

WIELKOPOLSKIE SUKCESY. Zawodnicy Obornik dominowali w 23. mistrzostwach Polski w karate shotokan, które z udziałem 105 mężczyzn i kobiet z 25 klubów odbyły się w Brzegu Dolnym. Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate triumfowali zarówno w kata, jak i kumite drużynowym mężczyzn. Oborniczanin Wojciech Bloch został również mistrzemi Polski indywidualnie w kata. Rywalizację kumite wygrał Damian Sołtysiak z Tornado Kalisz. Najlepsi w kata drużynowym juniorów okazali się karatecy OKK, a w zespołowym kumite zwyciężyli przedstawiciele SKK Tiger Elmark Stęszew.