Hirsch-Pol/Dęby finalistą I ligi bejsbola

Drużyna z Osielska w drugim meczu półfinałowym pokonała na wyjeździe 13:10 MKS Jastrząb

Na Śląsk czwarta drużyna poprzedniego sezonu jechała ze zwycięstwem 10:7 w pierwszym meczu półfinału na koncie. - Chcemy zrobić krok naprzód i zdobyć w tym sezonie medal - zapowiadali już przed rozpoczęciem rozgrywek działacze. Dotrzymali słowa, choć po czterech zmianach sytuacja była skomplikowana (3:9). - Decydująca dla losów meczu była piąta zmiana, którą wygraliśmy 3:0. Systematycznie zaczęliśmy odrabiać straty, a świetnie radzący sobie Piotr Jasiakiewicz wybił nawet home runa za dwa punkty - relacjonował Jacek Baumgart.

W finale przeciwnikiem podopiecznych Jose Manuela Travieso będzie broniący tytułu mistrzowskiego MKS Kutno (pierwsze mecze w sobotę i niedzielę w Kutnie). Triumfatorzy ligi w poprzednim sezonie pokonali Demony Miejska Górka 14:4 i 9:2. Finałowa rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Mecz lub mecze w Osielsku zaplanowano na 4 i 5 października.

Wynik pólfinału

MKS JASTRZĄB JASTRZĘBIE - HIRSCH-POL/DĘBY OSIELSKO 10:13

Hirsch-Pol/Dęby: Orłowski 3, Paweł Jasiakiewicz 2, Travieso 2 (2 asysty), Decowski 1 (2), Piotr Jasiakiewicz 4 (home run za 2 pkt), Baumgart 1 (2); Juszczak, Modliński, Snopek, Zagożdżon, Cichański, Bieliński

Zmiany: 6:1, 0:1, 2:0, 1:1, 0:3, 0:2, 0:3, 1:0, 0:2

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.