Magdalena Kiszczyńska z brązowym medalem mistrzostw świata

TENIS. Szczecinianka wraz z Anną Korzeniak i Martą Leśniak wywalczyły w Essen brązowy medal drużynowych mistrzostw świata do lat 16

Zawodniczka KT Masters wraz z koleżankami z drużyny: Anną Korzeniak (KS "Grzegórzecki" Kraków) i Martą Leśniak (KKT Wrocław), mistrzowski medal zdobyły w niedzielę w turnieju Junior Fed Cup w Essen.

W Niemczech wystartowało 16 drużyn. Reprezentacje rozgrywały między sobą dwa mecze singlowe i pojedynek deblowy.

Polskie tenisistki były rozstawione z numerem trzecim. Pewnie pokonały drużynę RPA i Japonii, wygrywając wszystkie spotkania. Pierwszej porażki doznały dopiero w półfinale, gdzie spotkały się z aktualnymi mistrzyniami Europy, Holenderkami.

W tej konfrontacji Kiszczyńska nie sprostała siostrze słynnego Richarda Krajicka, Michaelli, przegrywając z nią w dwóch setach. W walce o medal Polki zagrały z Izraelem. Oba single i debel zakończyły się ich zwycięstwem.

Prosto z zawodów w Essen tenisistki pojechały do Belgii, gdzie wczoraj rozpoczęły się indywidualne mistrzostwa Europy. Magda w turnieju rozstawiona jest z numerem piątym. W pierwszej rundzie spotka się z Shahar Peer z Izraela, z którą wygrała w Essen.

W 2002 r. w Czechach Polki zdobyły srebrny medal.

Mecze Kiszczyńskiej w Essen

Magdalena Kiszczyńska - Kate McDade (RPA) 6:3 7:5, Kiszczyńska, Marta Leśniak - Schutte, Spangenberg (RPA) 6:2 6:2, Kiszczyńska - Mari Tanaka (JAP) 6:4 6:1, Kiszczyńska, Leśniak - Megumi Fukui, Mika Kawamura (JAP) 3:6 6:1 7:6, Kiszczyńska - Michaella Krajicek (HOL) 6:7 3:6, Kiszczyńska - Shahar Peer (ISR) 6:3 7:6, Kiszczyńska, Leśniak - Efrat Zlotikman, Milana Yusupov (ISR) 6:4 6:3.