Tenisowe turnieje Masters

Na kortach przy ul. Radiowej w Olsztynie trwa rywalizacja najlepszych tenisistów Warmińsko-Mazurskiego w Grand Prix Masters 2003

Do turnieju Masters kwalifikuje się osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu zawodników, którzy zdobywali punkty w swoich kategoriach wiekowych w kilku turniejach sezonu. Jako pierwsi rozpoczęli walkę o zwycięstwo w Masters chłopcy oraz dziewczęta liczące sobie 16 oraz 12 lat.

Mecz finałowy dziewcząt w kategorii starszej zakończył się zwycięstwem Marty Abramek z Budowlanych Olsztyn, która pokonała 6/1 i 6/4 Olgę Szczęsną z Polonii Elbląg. Wśród chłopców wygrał Mikołaj Borkowski z Absolwenta Olsztyn, który w finale łatwo rozprawił się z Tomaszem Nowackim z Budowlanych Olsztyn - 6/1 i 6/0. Rywalizację chłopców w kategorii wiekowej do lat 12 wygrał Jarosław Bieńkowski z MKTZ Mikołajki, pokonując w meczu o pierwsze miejsce Łukasza Kacprzaka z Polonii Elbląg - 7/5 i 6/2. Turniej dziewcząt 12-letnich zakończył się sukcesem Wiktorii Rafalskiej z TTZ Iława, która wygrała w finale z Moniką Sętowska z Sokoła Ostróda 6/1 i 6/2.

Na kortach przy ul. Radiowej grali też panowie powyżej lat 40. Zwycięzcą turnieju Grand Prix Masters został Tomasz Wawrzyniak z Mikołajek, który pokonał w finale Jerzego Jaworskiego z Olsztyna 2/6, 6/1 i 7/5. W półfinałach Wawrzyniak wyeliminował Ryszarda Nowotkę z Olsztyna (6/4 i 6/4). Jaworski zaś wygrał z Lesławem Markowiczem z Olsztyna 6/3 i 7/5.

W sobotę i niedzielę odbędą się kolejne dwa turnieje Masters z udziałem najlepszych po serii zawodów Grand Prix. Tym razem będą grać wyłącznie chłopcy liczący sobie nie więcej niż 10 oraz 18 lat. Początek obu turniejów o godz. 9. Wśród najmłodszych wystąpi m.in. Wojtek Jacyszyn z Budowlanych Olsztyn, który ostatnio zwyciężył w turniejach Mery oraz Tie Break w Warszawie w kategorii do lat 10 (krasnali). W pierwszym Wojtek ograł w finale, i to bardzo gładko, bo 4/0 i 4/0, Macieja Kierkusia z Mery. W drugim zaś pokonał Jakuba Zaborowskiego (tie break) 4/2 i 4/1.

Czołówka Grand Prix chłopców w kategoriach wiekowych do lat 18 oraz 10: 1. Dominik Bernatowicz (Budowlani Olsztyn), 2. Mikołaj Borkowski (Absolwent Olsztyn), 3. Damian Ptasznik (Towarzystwo Tenisa Ziemnego Iława), 4. Daniel Darowski (Budowlani), 5. Michał Bajor (TTZ Iława), 6. Tomasz Nowacki (Budowlani), 7. Michał Atroszko (Kętrzyński Klub Tenisowy Kętrzyn), 8. Jacek Kalinowski (Budowlani) oraz 1. Mateusz Kubach (Return Iława), 2. Michał Pietrzak, 3. Wojciech Jacyszyn (obaj Budowlani), 4. Ireneusz Atroszko ( KKT Kętrzyn), 5. Borys Sulgostowski (Sokół Ostróda), 6. Piotr Ewertowski (Return Iława).

Copyright © Agora SA