Piłka ręczna: rozgrywki młodzieżowe

W weekend po raz pierwszy w nowym sezonie wybiegną na parkiety młodzi szczypiorniści.

Płock będzie reprezentowany w każdej kategorii wiekowej. A zespoły Wisły mają czego bronić w nadchodzącym sezonie. Bo juniorzy i młodzicy to mistrzowie Polski. Czy uda się zdobyć medale w tym samym kolorze? Nie będzie to takie łatwe, bo w obu zespołach zmienił się skład. Kilku zawodników zakończyło już wiek juniora, natomiast z zespołu młodzików niektórzy gracze przeszli do ekipy juniorów młodszych. Opiekun grup młodzieżowych w Wiśle Eugeniusz Gałecki ma nadzieję, że juniorom i juniorom młodszym uda się znaleźć na podium.

Zanim jednak do tego dojdzie, najpierw czeka wszystkich walka w ligach mazowieckich. Wydaje się, że najłatwiejsze zadanie stoi przed juniorami (rocz. 1985 i młodsi). Oni powinni być najlepsi na Mazowszu. W ich rozgrywkach startują zaledwie cztery zespoły. Dlatego odbędą się aż cztery rundy, w których każdy zagra z każdym. Po nich poznamy mistrza Mazowsza. - Nasi rywale nie są jednak zbyt mocni - mówi Gałecki. I dlatego część zawodników będzie ogrywała się w Wiśle II, aby podnieść swój poziom. Juniorów prowadzi Olgierd Sęk.

W gronie juniorów młodszych (rocz. 1987-88) do rywalizacji na Mazowszu zgłosiło się siedem drużyn. One w ramach ligi mazowieckiej rozegrają dwie rundy. Nafciarzy do boju poprowadzi w tym sezonie Bogdan Janiszewski.

Najwięcej zespołów, 12, walczyć będzie w lidze młodzików. Ekip jest dużo, ale głównie dlatego, że część klubów pozgłaszała po dwie ekipy. A ciechanowski Jurand nawet trzy. W tej kategorii także odbędą się dwie rundy. Wisła zgłosiła dwie drużyny. Pierwszą trenuje Tadeusz Wiśniewski, a drugą Michał Królikowski. Ale Płock w gronie młodzików będą reprezentowały nie tylko drużyny Wisły. Do rozgrywek została również zgłoszona ekipa MUKS 21, którą opiekuje się Przemysław Zieliński.

We wszystkich kategoriach wiekowych mistrzowie Mazowsza awansują do ćwierćfinałów mistrzostw Polski, które odbędą się wiosną przyszłego roku.