9. kolejka meczów IV ligi

Polonia Pasłęk wygrała z Huraganem Morąg 5:1 i wróciła na pierwsze miejsce w tabeli IV ligi. Miano lidera stracił Sokół Ostróda, który zremisował ze Startem Działdowo 0:0

Piłkarze z Pasłęka przez blisko 70. min meczu nie mogli być pewni zdobycia trzech punktów. Remisowali bowiem z Huraganem Morąg 1:1. W ciągu kilkunastu minut zespół Polonii przesądził jednak o losach meczu, zdobywając aż cztery bramki. Pasłęczanie wygrali 5:1. Było to już siódme zwycięstwo Polonii w dziewiątym meczu tego sezonu, w dwóch pozostałych spotkaniach zawodnicy z Pasłęka uzyskali remisy.

Powrót na pierwsze miejsce w tabeli Polonia miała ułatwiony dzięki niespodziewanej stracie punktów przez piłkarzy Sokoła Ostróda. Grając na własnym boisku, ostródzianie byli zdecydowanym faworytem meczu ze Startem Działdowo. Nie wykorzystali jednak kilku okazji do zdobycia gola i musieli zadowolić się bezbramkowym remisem. Podobnie było podczas meczu Jezioraka Iława z Ewingami Zalewo. Iławscy kibice także spodziewali się zdobycia kompletu punktów przez ich drużynę. Jednak ten mecz również zakończył się wynikiem 0:0.

Kolejne zwycięstwo odniósł zespół OKP Warmia i Mazury Olsztyn, który pokonał Polonię Lidzbark Warmiński 3:0. Cieszy zwycięstwo, ale martwi styl gry, jaki prezentuje olsztyńska drużyna. Jeszcze bardziej zmartwieni mogą być kibice Polonii, która spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Niepokoi również słaba dyspozycja Warmii Olsztyn, która przegrała 0:2 w Biskupcu z tamtejszą Tęczą. Po tej porażce Warmia znalazła się w strefie spadkowej tabeli i ma tylko dwa punkty przewagi nad Polonią Lidzbark Warmiński.

Interesujące spotkanie rozegrały zespoły Granicy Kętrzyn i Mazura Ełk. Mecz zakończył się zwycięstwem ełczan 3:2. W spotkaniach drużyn zajmujących miejsca w dole tabeli Mrągowia Mrągowo wygrała z Płomieniem Zniczem Biała Piska 2:1, MKS Korsze pokonało w Ornecie Błękitnych 3:1, a Orlęta Reszel zremisowały z Motorem Lubawa 1:1. Następne mecze czwartoligowcy rozegrają 20 i 21 września.

IV liga piłkarska