Test Rakowa przed pucharem

17 września KS Raków zagra w Pucharze Polski z Aluminium Konin. 13 września mecz z Szombierkami Bytom w VI kolejce spotkań będzie więc generalną próbą formy.

Częstochowianie po trzech zwycięstwach z rzędu zanotowali dwa remisy. Jednak na początku tygodnia zawodnicy prowadzeni przez Andrzeja Samodurowa pokonali w towarzyskim spotkaniu Ruch Chorzów 4:0, co może sygnalizować, że znowu znajdują się w wysokiej dyspozycji. Forma powinna cieszyć tym bardziej, że już 17 września Raków w Pucharze Polski podejmować będzie drugoligowe Aluminium Konin. Dlatego ligowy pojedynek z bytomianami będzie dla nich ostatecznym sprawdzianem umiejętności. Później trenerzy częstochowskiego klubu będą mieli już tylko cztery dni na dokonanie ewentualnych korekt. - Mamy pewne obawy przed meczem z Szombierkami - mówi trener Samodurow. - Bytomianie zajmują pozycję w środku tabeli, a w ubiegłym sezonie przegraliśmy z nimi na własnym stadionie. Dlatego czeka nas ciężka przeprawa.

W Częstochowie 13 września jako jedyny zaprezentuje się (o godz. 16) KS Włodar Domex. Podopieczni trenera Tomasza Troniny podejmować będą Śląsk Świętochłowice. Rywale jak na razie prezentują się słabo. W pięciu meczach wygrali tylko raz, choć trzeba zauważyć, że miało to miejsce w ostatniej kolejce. Piłkarze Włodara po dwóch zwycięstwach z rzędu mają teraz dużą szansę na podtrzymanie pasma wygranych.

Pozostałe nasze drużyny będą tym razem miały trudniejsze zadanie. Drugi w tabeli Lotnik Goliard Kościelec udaje się do Sławkowa na mecz z MKS. Będzie to niewątpliwie spotkanie kolejki, gdyż sławkowianie z kompletem punktów przewodzą w rozgrywkach.

Jura Niegowa jedzie do Kromołowa na mecz z beniaminkiem IV ligi Źródłem, a MKS Myszków zagra w Zabrzu z rezerwami Górnika. W obydwu przypadkach o zwycięstwo będzie również niezwykle trudno.