Robert Rozpędowski II wicemistrzem Polski

Enduro. Lubelscy motocykliści z KM Cross zakończyli starty w tegorocznych indywidualnych mistrzostwach Polski w rajdach enduro. Robert Rozpędowski został drugim wicemistrzem kraju

Ostatnia eliminacja mistrzostw została rozegrana w miniony weekend w Miedzianej Górze koło Kielc. Zawody odbywały się razem z mającą tam miejsce finałową rundą mistrzostw Europy, prowadzone były odrębne klasyfikacje.

Lublinianin Robert Rozpędowski przed kielecką eliminacją zajmował w klasie powyżej 250 ccm drugą pozycję, niestety jednak nie udało mu się jej obronić. W Miedzianej Górze wystartował mimo niezaleczonej kontuzji nadgarstka, której nabawił się w Iwoniczu podczas drużynowych mistrzostw Polski (zakończonych zdobyciem tytułu przez KM Cross). Rozpędowski przegrał z kontuzją - po pierwszym dniu musiał po konsultacjach lekarskich wycofać się z rywalizacji. W rezultacie w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce i zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski. Mistrzem kraju został Piotr Krasuski, a drugie miejsce zajął Mirosław Kowalski. Miejsca innych zawodników KM Cross: Dariusz Piątek zakończył sezon na ósmym miejscu, a Stanisław Cukier na jedenastym.

W klasie 250 ccm Cross miał w Miedzianej Górze dwóch reprezentantów - Roberta i Piotra Więckowskich. Po pierwszym dniu Robert wyprzedzał brata, nazajutrz jednak odmówił posłuszeństwa jego motocykl. Sezon zakończył na szóstym miejscu Piotr Więckowski, Robert Więckowski zajął miejsce siódme. Poza tym z lublinian Grzegorz Palusiński jest na miejscu 15., a na 20. Albert Pelucha.