Orlik Opole gra w Nowym Targu

W piątek w Nowym Targu zespół Orlika Opole rozegra pierwsze oficjalne spotkanie w nowym sezonie. W pierwszej rundzie Pucharu Polski zmierzy się z tamtejszym MMKS-em

Na zwycięzcę tego meczu w drugiej rundzie czeka już najsilniejszy polski zespół Unia Oświęcim. Z nią opolanie mogą się spotkać w niedzielę.

Skład MMKS-u opiera się na młodych zawodnikach, którzy nie mieszczą się w pierwszym składzie nowotarskiego Podhala. Dla nich to właśnie na bazie młodzieżowego klubu stworzono drużynę, która w nadchodzącym sezonie wystąpi w rozgrywkach pierwszej ligi. O tym, jak silni są młodzi hokeiści z Nowego Targu, świadczy fakt, że wychowanek Podhala Marcin Kolusz został w tym roku wybrany w drafcie do drużyny ligi NHL Minnesota Wild.

- Czeka nas z pewnością bardzo trudne zadanie, bo nie do końca wiemy, w jakim składzie wystąpimy. Trwają ostatnie potwierdzenia zawodników do drużyny i w tej chwili mamy tylko piętnastu zgłoszonych hokeistów, łącznie z juniorami. Mimo kłopotów chcemy ten mecz wygrać i awansować do drugiej rundy Pucharu - tłumaczy drugi szkoleniowiec Orlika Krzysztof Pawłowski.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.