V kolejka spotkań piłkarskiej IV ligi

Podczas weekendu piłkarze IV ligi rozegrają V kolejkę spotkań. Na stadionie przy ul. Limanowskiego Raków podejmie rezerwy zabrzańskiego Górnika

Będzie to niewątpliwie mecz kolejki. Na boisko wybiegną drużyny, które po czterech meczach zajmują drugą i trzecią pozycję w tabeli. Raków - jak na razie - nie zaznał porażki. Wygrał trzy spotkania, a ostatnio bezbramkowo zremisował z Czarnymi Sosnowiec. Ich sobotni rywal - Górnik II Zabrze - trzykrotnie schodził z boiska jako zwycięzca, a tylko raz jako pokonany.

Zwycięzca pojedynku umocni się w czołówce tabeli, a po drugie kibice będą mieli okazje zobaczyć częstochowską młodzież walczącą z zawodnikami, którzy grają w I-pierwszoligowych spotkaniach Górnika. - Niewątpliwie zapowiada się atrakcyjny mecz. Zmierzą się dwie znane firmy - mówi trener Rakowa Andrzej Samodurow. - Przygotowujemy się do tego meczu jak do każdego innego spotkania. Wszyscy, poza Tomkiem Czokiem, który narzeka na stłuczenie, są gotowi do gry. Mamy pewne obawy co do składu Górnika. Ze względu na mecz reprezentacji ekstraklasa ma wolne i goście mogą przyjechać poważnie wzmocnieni o pierwszoligowych graczy.

Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 16.

Przed własną publicznością zaprezentują się także Lotnik Goliard Kościelec, Jura Niegowa i MKS Myszków. Jura podejmować będzie lidera rozgrywek MKS Sławków i stanie przed trudnym zadaniem. Ewentualne zwycięstwo piłkarzy z Niegowej może wykorzystać zwycięzca pojedynku Raków - Górnik, który w razie niepowodzenia MKS Sławków awansuje na pierwsze miejsce.

O wiele łatwiejsze zadanie czekać będzie Lotnika Goliard Kościelec. Podopieczni trenera Jana Teodorczyka zagrają z Concordią Knurów, która prezentuje się słabo i w dotychczasowych spotkaniach wywalczyła zaledwie jeden punkt. I nic nie wskazuje na to, aby po meczu w Kościelcu jej dorobek zostałby powiększony. Lotnik wygrywając spotkanie z knurowianami nie straci kontaktu z ligową czołówką.

U siebie zagra również MKS Myszków. Zawodnicy trenowani przez Krzysztofa Całusa będą faworytem w spotkaniu z Czarnymi Sosnowiec.

KS Włodar Domex - jako jedyny z naszych reprezentantów - rozegra w tej kolejce spotkanie wyjazdowe. Częstochowianie, po rezygnacji trenera Waldemara Różyckiego prowadzeni przez wiceprezesa klubu Tomasza Troninę, jadą do Kromołowa na spotkanie z beniaminkiem ligi - Źródłem.