Nadzieje sympatyków hokeja w Krynicy

W Krynicy mają dwa kluby hokejowe, ale to wcale nie oznacza lepszych czasów. Drużyna Andrzeja Pasiuta przegrywa nawet z drugoligowym SKH Sanok, więc jak zdoła się utrzymać w ekstraklasie?

Dotychczas hokeiści z Krynicy funkcjonowali pod szyldem KTH Krynica. Jednak od dobrych trzech lat, gdy ze sponsorowania Krynickiego Towarzystwa Hokejowego wycofał się PZU, klub staczał się niczym po równi pochyłej i tonął w długach. Kto tylko mógł, uciekł z zespołu wicemistrza Polski z 1999 roku.

W minionym sezonie ekipa Andrzeja Pasiuta zajęła w ekstraklasie ostatnią lokatę ze stratą aż 18 punktów do przedostatniego Zagłębia Sosnowiec. W fazie play off młody zespół dokonał cudu i wygrał walkę o ekstraklasowy byt z zagłębiakami.

To nie rozwiązało problemów KTH. Działacze, z Romanem Burdą na czele, skapitulowali. Stare KTH zawiesiło działalność. Schedę po nim - w postaci miejsca w PLH - chce przejąć KTH Klub Młodzieżowy.

Aktywiści KTH KM utworzyli specjalnie z myślą o prowadzeniu zespołu dorosłych hokeistów Samodzielną Sekcję Seniorów. Twór pod nazwą SSS KTH KM Krynica nie jest kontynuatorem działalności dawnego KTH, ma inną osobowość prawną. Mimo to w Perle Wód mają nadzieję, że PZHL dopuści zespół do PLH.

Liga rusza już za niespełna dwa tygodnie. Czasu pozostało niewiele, lecz w Krynicy mają nadzieję zbudować zespół, który zdoła utrzymać się w PLH. - Najważniejsze, że wsparcie obiecali nam dwaj duzi sponsorzy spoza Krynicy i kilka mniejszych firm z naszego miasta - cieszy się burmistrz Krynicy Emil Bodziony, który aktywnie wspiera SSS KTH KM. - A skład możemy wzmacniać do końca grudnia - dodaje.

Czy PZHL wyrazi zgodę na przejęcie miejsca w ekstraklasie przez SSS KTH KM?

Dla Gazety

Zenon Hajduga

prezes PZHL-u

- Jeśli SSS KTH KM skompletuje potrzebne dokumenty, to na czwartkowym posiedzeniu Wydziału Gier i Dyscypliny zapadnie decyzja o przyznaniu kryniczanom miejsca w ekstraklasie, zwolnionego przez dawne KTH. Nie wyobrażam sobie, aby kilka miesięcy przed jubileuszem 75-lecia przestał działać tak zasłużony dla polskiego hokeja klub jak KTH.

not. mb

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.