5. kolejka III ligi

Zespół Finishparkiet-Drwęca Nowe Miasto Lubawskie trzeci raz z rzędu uzyskał komplet punktów na własnym boisku. Po ciekawym meczu piłkarze Finishparkietu-Drwęcy pokonali Okęcie Warszawa 1:0

Zespół z Nowego Miasta Lubawskiego zdawał w sobotnim meczu z Okęciem swego rodzaju test dojrzałości. W poprzednim spotkaniu Finishparkiet-Drwęca przegrał w Radomiu z Radomiakiem 0:3, co mogło wpłynąć negatywnie na piłkarzy z Nowego Miasta Lubawskiego. - Zagraliśmy w Radomiu dobrze, a przegraliśmy wysoko. Zastanawiałem się, jak to doświadczenie wpłynie na zespół. Na szczęście chłopcy nie załamali się tą porażką, wyciągnęli właściwe wnioski i zagrali dobry mecz z silnym Okęciem - powiedział Zbigniew Kieżun, trener Finishparkietu-Drwęcy.

Warszawskie Okęcie w czterech poprzednich meczach wygrywało lub remisowało. W pierwszej połowie spotkania w Nowym Mieście Lubawskim goście potwierdzili swoją wartość. Dwukrotnie Jarosław Talik, bramkarz Finishparkietu, ratował swój zespół od utraty gola. Obchodzący w dniu meczu 30. urodziny Talik naprawiał błędy swych kolegów z obrony.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie pięć minut przed przerwą. Tomasz Włodarczyk ograł obrońców Okęcia i strzelił z kilku metrów na warszawską bramkę, ale Robert Dziuba, bramkarz Okęcia, popisał się udaną interwencją.

W drugiej połowie meczu gra toczyła się pod dyktando Finishparkietu-Drwęcy. Ataki gospodarzy powiodły się dopiero w 83. min spotkania. 19-letni Piotr Rybkiewicz podał piłkę do Pawła Pasika, a ten z 7 metrów strzelił celnie, choć był odwrócony tyłem do bramki rywali. Gol doświadczonego Pasika przesądził o wygranej Finishparkietu-Drwęcy.

Zwycięstwo nad Okęciem było już trzecim z rzędu, jakie zespół z Nowego Miasta Lubawskiego odniósł na własnym boisku. - Cieszę się, że pokonaliśmy wysoko notowanego rywala. Jest to taki nasz mały sukces - podsumował mecz trener Kieżun.

Finishparkiet-Drwęca - Okęcie Warszawa 1:0 (0:0)

Bramka: Pasik (83.)

Widzów: 600

Finishparkiet-Drwęca: Talik - Rogalski, Lubieniecki, Święcki, Gruszczyński - Domżalski, Paszkiewicz, Pasik - Włodarczyk, Stubecki (70. Elgert)

Pozostałe wyniki 5. kolejki:

Gwardia Warszawa - Polonia Olimpia Elbląg 2:0, Pelikan Łowicz - MG MZKS Kozienice 1:3, Mazowsze Grójec - Radomiak Radom 1:2, Pogoń Zduńska Wola - Legionovia Legionowo 2:2, Mlekovita Wysokie Mazowieckie - Unia Skierniewice 0:1, Warmia Grajewo - Znicz Pruszków 1:0, Stal Głowno - MKS Mława 0:2.