PZPS zdecydował o barażach o I ligę siatkówki kobiet. Czy zagra w nich AZS WSBiP Ostrowiec?

Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej zadecydowało w piątek w Pile o uzupełnieniu I ligi B kobiet. W barażach może zagrać finalista play off AZS WSBiP Ostrowiec.

Do powiększonej serii B I ligi nie zgłosiła się Skra II Warszawa. O wolne miejsce będą rywalizować drużyny, które przegrały decydujące mecze w finale play off: CHTPS Chodzież, AZS Opole, AZS AWF Warszawa i zespół z Ostrowca. Do najbliższego czwartku mają potwierdzić udział w turnieju barażowym. Nie zadecydowano jeszcze, czy będą mogły grać zawodniczki, które walczyły o awans, a w przerwie zmieniły klub. W przypadku AZS WSBiP w takiej sytuacji jest aż osiem siatkarek. Baraże mają być rozegrane w dniach 12-14 września. Rozgrywki I ligi ruszają 4 października.

DLA GAZETY

Marek Karabin

prezes AZS WSBiP

Jeszcze nie wiem, czy zagramy w barażach, bo sytuacja finansowa klubu jest trudna. Według mnie trzeba grać. Jeśli się zgłosimy, to warto też postarać się o organizację turnieju. Jeśli jednak związek nie zgodzi się na grę zawodniczek, które grały u nas w poprzednim sezonie, to nie ma szans, byśmy wystartowali.