Przed 4. kolejką III ligi

Gwardia Koszalin i Kotwica Kołobrzeg wystąpią w roli gospodarzy. Po kolejne punkty do Bydgoszczy jedzie Zorza Dobrzany.

Wicelider z Dobrzan udaje się na pojedynek z tamtejszą Polonią zajmującą trzecie miejsce od końca. Dla bydgoszczan to już trzeci mecz na własnym boisku. Dotychczas jako gospodarze zdobyli zaledwie jeden punkt. Przed tygodniem przegrali 2:3 z innym reprezentantem woj. zachodniopomorskiego - Kotwicą Kołobrzeg.

- Chcemy przywieźć trzy punkty - mówi Wojciech Kinczel, pomocnik Zorzy. - A czy będzie to najłatwiejszy z dotychczasowych rywali, okaże się w sobotę.

Pozostałe nasze ekipy zmierzą się z sąsiadami z tabeli ligowej. Najtrudniejsze zadanie czeka świnoujścian. - Jedziemy do Wejherowa, gdzie jeszcze nigdy nie zdobyliśmy punktu - martwi się Andrzej Miązek, trener Floty. - Kiedyś musi być ten pierwszy raz, czemu nie w niedzielę?

Mecz z Gryfem w Wejherowie będzie kolejną rywalizacją dwóch superstrzelców obu zespołów: Krzysztofa Mikuły i Dawida Pomorskiego. Od lat obaj walczą o tytuł najlepszego strzelca. W ubiegłym sezonie Mikuła wygrał rywalizację, teraz 2:1 prowadzi zawodnik Gryfa.

W sobotę u siebie wystąpią dwaj przedstawiciele okręgu koszalińskiego. Po ostatniej kolejce grać będą w zupełnie innych nastrojach. Gwardia o godz. 12 podejmie Kujawiaka Włocławek i będzie chciała zmazać hańbę po klęsce w Dobrzanach. Pięć godzin później w Kołobrzegu Kotwica podejmie rezerwy Amiki Wronki.