Plusssz/Polonia jedzie do Częstochowy

Strata Sebastiana Ułamka nie znaczy tyle dla Włókniarza, co brak w bydgoskim zespole obu obcokrajowców - dlatego nie można chyba liczyć nawet na honorową porażkę Plusssz/Polonii pod Jasną Górą

Włókniarz walczy z Apatorem/Adrianą o mistrzostwo (mają tą samą liczbę punktów); poloniści pozostało utrzymanie trzeciego miejsca i zdobycie kosztem Atlasu brązowego medalu. W tej chwili bydgoszczanie mają 3 pkt przewagi nad wrocławianami i cztery mecze przed sobą - ale tylko jeden na swoim torze, w następną niedzielę z Włókniarzem. - I na tym spotkaniu się skupiamy, bo może okazać się, że wystarczy go wygrać, by zapewnić brąz - nie kryje Jerzy Matuszak, wiceprzewodniczący sekcji żużlowej Polonii i współprowadzący zespół. - Na ten mecz na pewno ściągniemy Lorama - dodaje.

A teraz powtarza się sytuacja sprzed miesiąca: na torze Włókniarz nie będzie ani Anglika, ani Todda Wiltshire'a. - Todd, po tym jak nas potraktował przed derby Pomorza, na pewno już w tym sezonie u nas nie pojedzie - zaklina się przewodniczący sekcji Bogdan Sawarski. - - Nie zaprosimy go nawet, gdyby miało się to odbyć kosztem brązowego medalu - wtóruje Matuszak. A czemu teraz zabraknie Lorama? - Po prostu nie mamy pieniędzy. Nie stać nas, by ładnie przegrywać. Przecież Włókniarz stworzył na ten sezon dream team. Popatrzymy na ostatnią kolejkę: jechał w Toruniu bez Ułamka i Apator uciekł częstochowianom praktycznie spod łopaty - opowiada "Gazecie" Matuszak.

W meczu przeciw braciom Gollobom, Michałowi Robackiemu, Mirosławowi Kowalikowi, Jackowi Krzyżaniakowi i grupie juniorów pojedzie na pewno tercet z Grand Prix Rune Holta-Andreas Jonsson-Ryan Sullivan. Jest jeszcze Grzegorz Walasek, solidny u siebie Artur Pietrzyk i trzeci młodzieżowiec Polski Zbigniew Czerwiński. Brak Sebastiana Ułamka, kontuzjowanego w Wielkim Finale IMŚ w Poole, wydaje się nieodczuwalny. Ułamek ze złamanymi dwiema kośćmi śródręcza (ma gips na lewej dłoni) towarzyszył kolegom w Toruniu, służąc radą i pomocą w parkingu. - Strasznie to przeżywałem, zresztą tak samo jakbym sam jeździł. Ten sam stres, te same nerwy. Żałuję tylko, że nie udało się wywieźć z Torunia dwóch punktów. Gdybym jechał, spokojnie odnieślibyśmy zwycięstwo - opowiadał po meczu. Ułamek nie zdecydował się na operację ręki, bo prawdopodobnie nie wystartowałby już w tym sezonie. Wybrał zabiegi (laser, pole magnetyczne, krioterapia) i rehabilitację w ośrodku w Radzyniu. - Mam nadzieję, że pojadę już w rewanżowym meczu w Bydgoszczy i że przerwa nie odbije się na formie - kończy.

jad

Dotąd bez obcokrajowców

W czterech meczach tego sezonu bydgoski zespół musiał radzić sobie bez Marka Lorama i Todda Wiltshire'a. Zdołał raz wygrać i to z wielkim trudem - na swoim torze z najsłabszą w lidze pilską Polonią.

Atlas - Plusssz/Polonia 38:22. Loram ma złamane przedramię, działacze nie widzą sensu ściągania Wiltshire'a (oszczędności), bo mecz jest z góry przegrany. Zanim sędzia przerywa spotkanie - po kolizji w deszczu Nichollsa z T. Gollobem i upadku bydgoszczanina - poloniści potrafią zremisować ledwie cztery biegi.

Plusssz/Polonia - Polonia Piła 48:42. Wiltshire widnieje w składzie, ale to "ściemka" działaczy. Rezygnują z udziału Australijczyka, oszczędzając kilka tysięcy funtów na później, ale nie informują o tym mediów, by pilanie nie zadzwonili po swoich "stranieri". Mistrz Polski męczy się straszliwie, a sukces zapewniają w ostatnim biegu bracia Gollobowie (5:1).

Top Secret/Włókniarz - Plusssz/Polonia 65:25. Loram i Wiltshire gotowi do jazdy, ale działacze ich nie zapraszają (szkoda pieniędzy, i tak nic nie zwojujemy). Skutek: 13 przegranych wyścigów i dwa remisy po zwycięskich biegach T. Golloba.

Plusssz/Polonia - Apator/Adriana 36:53. Loram ciągle kontuzjowany, Wiltshire przyjeżdża ze skręconą kostką, by wsadzić ją w szpitalu w gips i przed meczem odjechać do Szwecji. Po trzech biegach ich koledzy prowadzą 13:4 i zaczyna się odwrót (bez wygranego biegu).

Składy

Top Secret/Włókniarz - 9. Sullivan, 10. Pietrzyk, 11. Jonsson, 12. Walasek, 13. Holta, 14. Pietraszko, 15. Czerwiński; Plusssz/Polonia - 1. T. Gollob, 2. Kowalik, 3. Robacki, 4. Krzyżaniak, 5. J. Gollob, 6. Czechowski, 7. Umiński, 8. Jędrzejewski

Na innych torach

EKSTRALIGA

o miejsca 1-4: Atlas Wrocław - Apator/Adriana Toruń

o miejsca 5-8: Polonia Piła - Unia Leszno, ZKŻ/quick-mix Zielona Góra - Lotos Gdańsk

I LIGA

o miejsca 1-4: RKM Rybnik - TŻ Lublin, Sta/Strabag Gorzów - Unia Tarnów

o miejsca 5-8: Dark Dog Gniezno - Kolejarz Rawicz, pauzuje Jasol Rzeszów

II LIGA

GTŻ/Primus Grudziądz - KM Intar Ostrów, Kolejarz Opole - TŻ Łódź, pauzuje KSŻ Krosno

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.