Turniej koszykarski w hali Polonia

Zawodnicy Tytana uczestniczyli w czwartek w oficjalnej prezentacji zespołu w pubie Prasowa. Od piątku do niedzieli zagrają w tradycyjnym Turnieju Otwarcia Sezonu

Do niedzieli w hali Polonia rywalizować będzie sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy. Zwycięzcy grup zagrają o I miejsce. Gospodarze - Tytan Częstochowa zmierzą się w grupie z I-ligowym Intermarche Zastal Zielona Góra i Mickiewiczem Katowice.

- Będzie to pierwszy poważny sprawdzian dla naszej drużyny - mówi dyrektor częstochowskiego klubu Tomasz Prusak. - Chcemy zobaczyć jak wypadniemy na tle pierwszoligowej drużyny jaką jest Zastal, bo wcześniejszych meczów z Albą Chorzów, rozgrywanych tuż po obozie, nie ma co liczyć. Nie ukrywam, że chcemy ten turniej wygrać.

W częstochowskiej drużynie nadal problemem są z kontuzje. Powoli wraca do sił Marcin Miękus, ale urazy leczą Piotr Trepka i Damian Dubienka. Ten pierwszy ma nie tylko problemy z kręgosłupem, ale kolejny raz rozcięty łuk brwiowy.

Początek rozgrywek I ligi 20 września. Nasz zespół zagra wówczas w Częstochowie ze Stalą Stalą Wola. Jak mówili na oficjalniej prezentacji zespołu działacze Tytana drużyna ma tylko jeden cel - utrzymanie.

Szukają cheerleaderek

Działacze Tytana chcąc uatrakcyjnić I-ligowe mecze swojej drużyny, poszukują dziewcząt do grupy cheerleaderek. Casting prowadzony przez agencję modelek Vision Models odbędzie się 3 września o godz. 17 w pubie Prasowa. Kandydatki muszą mieć 16-23 lata i przynieść ze sobą własne zdjęcie.

Uczestnicy turnieju

Grupa A: Intermarche Zastal Zielona Góra (I liga), Mickiewicz Katowice (II liga), TYTAN Częstochowa (I liga)

Grupa B: Polpak Świecie (I liga), Bobry MOSiR Zabrze (II liga), Lafarge Nida Gips Kielce (II liga)

Program turnieju

29.08.03 (piątek)

godz. 16.30 Polpak - Lafarge

godz. 18.30 uroczyste otwarcie

godz. 19.00 TYTAN - Intermarche Zastal Zielona Góra

30.08.03 (sobota)

godz. 10.00 Lafarge - Bobry

godz. 12.00 Intermarche Zastal - Mickiewicz

godz. 16.00 Polpak - Bobry

godz. 18.00 TYTAN - Mickiewicz

31.08.03 (niedziela)

godz. 10.00 mecz o miejsca V-VI

godz. 12.00 mecz o miejsca III-IV

godz. 14.00 mecz o miejsca I-II

godz. 15.30 uroczyste zakończenie i wręczenie nagród