III LIGA PIŁKARSKA. IV kolejka, Hetman Zamość - Resovia Cenowa Bomba Resgraph 3:0

Fatalna postawa obrony Resovii zdecydowała o wysokiej porażce w Zamościu.

W 4. minucie Chałas ograł w dziecinny sposób obrońców Resovii strzelił, ale Pietryka odbił piłkę przed siebie. Nadbiegający Paulewicz z około 10 metrów nie miał już problemów z pokonaniem bramkarza gości.

Przy drugiej bramce Albingier wykorzystał błąd Kurka i Załogi i strzelił z 7 metrów obok rozpaczliwie interweniującego Pietryki. Trzecia bramka to zasługa Amarowicza, który dał się ograć Mirosławowi Lipcowi. Lipec dośrodkował z prawej strony na 5 metr i Albingier nie miał kołopotu z pokonaniem Pietryki po raz drugi.

Resovia wypracowała sobie dwie okazje bramkowe, ale w obydwu przypadkach Podlasek nie miał szczęścia. W 73. minucie po lobie nad bramkarzem piłkę z linii bramkowej wybił Karpowicz, a 4 minuty później po centrze Kality Podlasek strzelił głową obok bramki.

Zdaniem trenerów

Aleksander Papiewski

Hetman

Moja drużyna zagrała bardzo dobrze i po ładnych akcjach uzyskała trzy bramki. To zwycięstwo było nam potrzebne, aby w następnych spotkaniach grać znacznie spokojniej. Resovia moim zdaniem nie zagrała źle bo wypracowała sobie kilka okazji, ale zawodziła skuteczność.

Henryk Rożek

Resovia

Nie wiem co się stało z moim zespołem, który w ciągu trzech dni stracił zupełnie formę i przeszedł obok tego meczu. Być może spowodowane było to faktem, że w poniedziałek zawodnicy nie wyszli na trening zanim nie dostali zaległych pieniędzy. Co prawda od poniedziełku było już wszystko w porządku, ale to wydarzenie zostawiło ślad w psychice piłkarzy. Obrona zagrała fatalnie i ponosi winę za wszystkie trzy bramki.

Hetman 3 (2)

Resovia 0

Strzelcy bramek:

Hetman: Paulewicz (4.), Albingier (12., 62.)

Widzów: 1000

* Hetman: Mańka, Karpowicz, Czarniecki Ż, Waga, Kocis, Pliżga, Paulewicz Ż, Lipiec (80. Szczyrba), Sobczyk, Chałas (46. Szepeta), Albingier (85. P. Lipiec).

* Resovia: Pietryka, Smycz, Amarowicz, Kurek, Załoga Ż, Rajzer (46. Kopiec Ż), Stalec (Biliński), Solarz (81. {Peliszko, Kalita, Szalony (46. Woźny), Podlasek

Sędzia Marcin Patyński z Kielc

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.