Przed 4. kolejką trzeciej ligi

Mecz dobrze spisującej się Pogoni Staszów z Sandecją Nowy Sącz jest jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań czwartej kolejki trzeciej ligi. Na wyjazdach grają piłkarze Kolportera Korona, którzy zmierzą się z Tomasovią i Heko Czermno, które wyjeżdża do Tarnobrzega na mecz z Siarką.

Wszystkie świętokrzyskie drużyny zaczną mecze dzisiaj o godzinie 17. Podopieczni Dariusza Wdowczyka wyjechali do Tomaszowa Lubelskiego już wczoraj. - Na początek sezonu mamy same dalekie wyjazdy - najpierw Przemyśl, teraz Tomaszów. To ponad 260 km - mówił Paweł Wolicki, kierownik kieleckiej drużyny. Przeciwko beniaminkowi goście zagrają już z Tomaszem Nakielskim, który ostatnio pauzował z powodu bólu kręgosłupa, ale dzisiaj powinien zagrać w podstawowym składzie. W kadrze na mecz znalazł się Michał Rozkwitalski, który zastąpił Karola Dreja. Prawdopodobnie do bramki wróci też Mariusz Stawarz. Kontuzjowani nadal są Adam Grad i Przemysław Mierzwa. Tomasz Michalski jeszcze nie zagra. Mimo że wyleczył już kontuzję, to trenuje z mniejszym obciążeniem. - Takie mecze musimy wygrywać, więc jedziemy po trzy punkty - dodał Wolicki.

Łatwo o nie nie będzie, o czym przekonała się ostatnio Polonia Przemyśl. Zespół z Przemyśla, który był niemal równorzędnym rywalem dla kielczan na swoim boisku, do 89. minuty spotkania w Tomaszowie przegrywał 1:2, ale zdołał wyrównać. W Tomasovii gra znany kieleckim kibicom były napastnik Pogoni Staszów Jacek Iwanicki, który trafił tu z Górnika Łęczna. Właśnie w sobotę strzelił swoje dwie pierwsze bramki w sezonie.

W Kielcach można już kupować w przedsprzedaży bilety na bardzo ciekawie zapowiadające się derby Świętokrzyskiego. W sobotę o godzinie 17 Kolporter Korona podejmuje Pogoń Staszów, a wejściówki w cenie 8 i 5 zł można kupować w salonikach prasowych Kolportera.

Nowa trawa na Sandecję

Pierwszy w sezonie mecz przed własną publicznością rozegra dziś Pogoń Staszów. Inauguracja na Koszarowej powinna się odbyć przed dziesięcioma dniami, ale derbowy mecz z Heko Czermno ze względu na remont murawy został przełożony. Teraz już wszystko jest gotowe, a pierwsza nową nawierzchnię sprawdzi Sandecja Nowy Sącz. Rywal Pogoni dobrze zaprezentował się w poprzedniej kolejce w Kielcach, ale trener Janusz Batugowski zapowiada walkę o komplet punktów. - Szanujemy rywala, który zostawił na Koronie korzystne wrażenie. Jeśli jednak chcemy grać o zwycięstwo, trzeba być maksymalnie skoncentrowanym - mówi. Humor po dobrym występie przeciw rezerwom Wisły w Krakowie psują szkoleniowcowi Pogoni kontuzje podstawowych zawodników. Być może gotów do gry będzie już najskuteczniejszy w poprzednim sezonie napastnik Rafał Wójcik. - Nie wiem, czy zagra od początku, trzeba go wprowadzać powoli - mówi jednak Batugowski. Na pewno nie zagrają za to obrońca Dariusz Papierz i pomocnik Rafał Baczyński. Ten pierwszy wznowi treningi po kontuzji najwcześniej w czwartek. Znacznie dłuższa przerwa czeka Baczyńskiego. Leczenie uszkodzonych więzadeł potrwa jeszcze miesiąc. Długotrwały proces rehabilitacji może jednak sprawić, że tego piłkarza nie zobaczymy w tej rundzie w składzie drużyny ze Staszowa.

Strzelali do bólu

- Jedziemy do Tarnobrzega nastawieni bojowo. Coś musimy wreszcie wygrać, a przede wszystkim nareszcie coś strzelić - zapowiada przed meczem z Siarką Grzegorz Pawlik, kierownik Heko. Po drugim meczu bez zdobytej bramki trener Zbigniew Karbownik zarządził w poniedziałek swoim zawodnikom trening strzelecki. - Strzelali do bólu, ale sporo "wpadało" - twierdził Pawlik. Mecz z Siarką będzie dla Heko pierwszym w tym sezonie poza Czermnem. - Nie wydaje mi się, żeby miało duże znaczenie to, gdzie gramy. Siarka po porażce w ostatniej kolejce [0:2 w Stalowej Woli ze Stalą - red.] też będzie chciała coś ugrać - dodaje. Beniaminek z Czermna zagra dziś w takim samym składzie jak przeciw Stali Rzeszów. Nadal nie w pełni sił jest tylko młodzieżowiec Tomasz Rolnik.

Pozostałe mecze 4. kolejki: Hutnik Kraków - Górnik Wieliczka (godz. 16), Hetman Zamość - Resovia (16.30), Polonia Przemyśl - Proszowianka (17), Motor Lublin - Stal Stalowa Wola (17), Stal Rzeszów - Wisła II Kraków (20).