Wyniki 3. kolejki IV ligi świętokrzyskiej

Dwie czerwone kartki otrzymali bramkarze Piasta Chęciny w meczu z Wierną Małogoszcz i goście przegrali 2:5

Mecz miał dramatyczny przebieg. Do przerwy goście prowadzili 2:0. W 71. Wierna zdobyła wyrównującą bramkę, ale zdaniem piłkarzy Piasta padła ona ze spalonego. Krytykujący sędziego bramkarz Marek Sroka otrzymał czerwoną kartkę. Wprowadzony drugi bramkarz Wojciech Woźniakiewicz minutę przed końcem również ujrzał czerwoną kartkę, tym razem za kopnięcie napastnika gospodarzy. Piast ukarany zostali też rzutem karnym, a w bramce musiał stanąć pomocnik Sebastian Mróz. Goście mieli ogromne pretensje do sędziego Grzegorza Szymańskiego ze Starachowic, arbitra drugoligowego, który w piątek został przez PZPN zawieszony na trzy spotkania za złe prowadzenie meczu Cracovia - Ruch Chorzów.

Wyniki 3. kolejki:

ORLĘTA KIELCE - WICHER MIEDZIANA GÓRA 1:0 (0:0): Myśliwy (90.)

WISŁA SANDOMIERZ - ALIT OŻARÓW 0:0

NOWINY - NOVICO ŚWINIARY 2:0 (1:0): Pałgan (42.), Stawiarski (55.)

HETMAN WŁOSZCZOWA - NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 0:0

ORLICZ SUCHEDNIÓW - CZARNI POŁANIEC 2:0 (0:0): D. Anduła (61.), Bracha (90.)

SPARTAKUS DALESZYCE - NIDA PIŃCZÓW 1:2 (1:0): Wilk (45.) - Chlewicki (61.), Lipski (65.)

GRANAT SKARŻYSKO - ŁYSICA BODZENTYN 2:1 (0:1): P. Kukuła (52. - karny), Kotwica (75.) - Rubinkiewicz (45. - karny)

WIERNA MAŁOGOSZCZ - PIAST CHĘCINY 5:2 (0:2): Gil 2 (50., 89. - karny), Stelmasiński (71.), Fatyga (82.), Paździor (90.) - Mróz (10.), Pać (15.)