Dziewięć drużyn w I lidze hokeja

HOKEJ NA LODZIE. W rozgrywkach I ligi hokejowej w sezonie 2003/2004 weźmie udział dziewięć drużyn: KH Sanok, TRH Zagłębie Sosnowiec, GKS II Stoczniowiec Gdańsk, MKH Cracovia, Dwory S.A. Unia II Oświęcim, TMH Polonia Bytom, MMKS Nowy Targ oraz SMS I Sosnowiec i SMS II Sosnowiec.

I ligę hokeja stanowić będą: KH Sanok, TRH Zagłębie Sosnowiec, GKS II Stoczniowiec Gdańsk, MKH Cracovia, Dwory S.A. Unia II Oświęcim, TMH Polonia Bytom, MMKS Nowy Targ oraz SMS I Sosnowiec i SMS II Sosnowiec. Spotkania rozrywane będą w soboty i w niedziele na zasadzie dwumeczu. Z terminarza wynika, że pierwsze mecze sanoczanie rozegrają na własnym lodowisku 20 i 21 września z drugą drużyną Stoczniowca. Wiadomo również, że lodowisko w Krakowie będzie zamrożone dopiero w październiku, więc swoje pierwsze mecze Cracovia rozegra na obiektach rywali. Do rozgrywek nie zgłosił się Naprzód Janów. Ale nawet gdyby się zgłosił to nie zostałby przyjęty ze względu na nieuregulowane zobowiązania wobec PZHL (niezapłacone walkowery oraz brak wpłaty za wycofanie się z ubiegłorocznych rozgrywek). Wiadomo już, że do nadchodzących rozgrywek działacze KH potwierdzili do gry 41. zawodników - Drużyna została zgłoszona drogą elektroniczną, a następnie listem poleconym - mówi wiceprezes klubu Marek Michalski. - Wprawdzie na liście figuruje ponad czterdziestu zawodników, jednak w drużynie zagra tylko połowa z nich, gdyż do rozgrywek zgłosiliśmy wszystkich naszych zawodników, których kartami dysponuje klub. Teraz czekamy na terminarz rozgrywek - kończy Michalski.

Możliwe wzmocnienia

Z drużyną KH trenują zawodnicy spoza klubu, jednak o tym czy zostaną w Sanoku zadecydują przede wszystkim możliwości finansowe KH. W zajęciach uczestniczy też dwójka "nowych", ale dobrze znanych w Sanoku zawodników. Pierwszym z nich jest wychowanek miejscowego klubu Tomasz Demkowicz, który ostatnie dwa sezony spędził w GKS Tychy, natomiast drugim jest słowacki obrońca Branislav Stolarik, który w latach 1999-2001 grał w SKH, natomiast w minionym sezonie reprezentował barwy TKH Toruń. Podkreślmy jednak, że obaj zawodnicy na razie jedynie trenują z zespołem, a ich ewentualna gra w KH uzależniona będzie od warunków finansowych, jakie obu zawodnikom zaoferują włodarze klubu. Czynione są również starania, aby do drużyny powrócił napastnik Grzegorz Brejta. W połowie września treningi wznowi Krystian Samek, który niedawno przeszedł operację kolana. Najprawdopodobniej w najbliższym sezonie w barwach Orlika Opole, beniaminka hokejowej ekstraklasy, występować będzie trójka naszych napastników Maciej Mermer, Maciej Radwański i Marcin Niemiec.

Minimalna porażka

Drużyna żaków Młodzieżowego Klubu Hokejowego rozegrała kolejny mecz towarzyski. Tym razem przeciwnikiem naszych młodych hokeistów była drużyna KTH Krynica.

MKH Sanok 4

KTH Krynica 5.

Bramki dla sanoczan: Kowalski, Solon, Ciepły, Hućko.

Skład KH: Hejczyk - M. Zięba, Piegdoń; Wolanin, Paweł Szarek oraz P. Królicki - Solon, Wilusz, Ciepły; Hućko, Kłodowski, Kowalski; Cyganik, Piotr Szarek, Haduch.

W MKH gościnnie wystąpiła szóstka zawodników drużyny HUKS Warszawa, która przebywała na obozie w Sanoku. Właśnie trzy z pięciu bramek sanoczanie stracili w momencie, gdy na lodzie przebywała formacja ze stolicy. Samo spotkanie, choć miało charakter towarzyski było bardzo wyrównane i stało na wysokim poziomie.

W niedzielę z "Szarotkami"

W najbliższą niedzielę o godz. 16 na Torsanie rozegrany zostanie mecz towarzyski pomiędzy pierwszoligowymi drużynami KH Sanok i MMKS Nowy Targ (rezerwy ekstraklasowego zespołu WOJAS Podhale). Cena biletów: 3 zł (zarówno normalne, jak i ulgowe).